आज :

आज प्रजातन्त्र दिवस, नागरिकले टुँडिखेलको काँडेतार तोड्ने

काठमाडौं । आज प्रजातन्त्र दिवस । आजकै दिन नेपालमा राणा शासनको अन्त्य भई प्रजातन्त्र स्थापना भएको थियो । २००७ साल फागुन ७ गते प्रजातन्त्र स्थापना भएको दिनको सम्झना र सम्मानमा हरेक वर्ष विविध कार्यक्रम गरी प्रजातन्त्र दिवस मनाइन्छ । आज पनि बिभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइँदै छ ।

दिवसको अवसरमा प्रजातन्त्र दिवस मूल समारोह समितिले आज बिहान सैनिक मञ्च टुँडीखेलमा विशेष समारोह आयोजना गरेको छ ।त्यसअघि आज बिहान ६ः२९ मा नेपाली सेनाले तोप सलामी र बिगुल बजाएर बढाइँ गरेको थियो ।

राज्यशक्तिको स्रोत जनता मात्र हुन् र मुलुकको सार्वभौमसत्ता जनतामा निहित हुनुपर्छ भन्ने मान्यतालाई जनताको संघर्ष तथा वीरवीरांगना शहीदको बलिदानबाट स्थापित गरेको हुनाले आजको दिन नेपालको इतिहासमा गौरवपूर्ण र अविस्मरणीय मानिन्छ ।

प्रजातन्त्रकै जगमा लोकतन्त्र हुँदै मुलुकमा अहिले संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक शासन व्यवस्था स्थापना भएको छ । प्रजातन्त्र दिवसको अवसरमा राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री, सभामुखलगायत राजनीतिक पार्टीका नेताहरुले शुभकामना दिएका छन् ।

यसैबीच प्रजातन्त्र दिवसको अबसरमा नागरिकले आज काँडेतार तोडेर टुँडिखेल प्रवेश गर्ने भएका छन् । लडेर प्रजान्त्र ल्याएको तर सैनिकले टुँडिखेल जान निषेध गरेको भन्दै स्वतन्त्रपूर्वक नागरिकले आज दिउँसो काँडेतार तोड्ने भएका छन् । लामो समयदेखि टुँडिखेलमा नागरिकले प्रवेश पाउनु पर्ने माग उठ्दै आएको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal