News Portal

 • राष्ट्रियसभाको अर्को बठक पुस २३ गते बस्ने

  डबली संवाददाता२०७७ पुस १७ गते
  ३६० पटक

  काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको अर्को बैठक पुस २३ गते बस्ने भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु भएको हिउँदे अधिवेशनको पहिलो बैठक सातौं बैठक पुस २३ गते दिउँसो १ बजे बस्नेगरी गरी स्थगित भएको छ ।

  बैठकको सुरुमा राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमल्सिनाले राष्ट्रपतिबाट अधिवेशन आह्वान गरेको पत्र र राष्ट्रपति कार्यालयबाटै प्राप्त मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन सम्बन्धी पत्र पढेर सुनाएका थिए ।

  शुक्रबारको बैठकमा राष्ट्रियसभाका सदस्य दीननाथ शर्मा, जितेन्द्र नारायण देव र प्रमिला कुमारीले सम्बोधन गरे । बैठकमा संवैधानिक परिषद् (काम, कर्तव्य, अधिकार र कार्यविधि) सम्बन्धी (पहिलो स‌ंशोधन) अध्यादेश राष्ट्रिय सभामा पेस भएको छ ।

  प्रधानमन्त्रीको तर्फबाट कानुन न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री लिलानाथ श्रेष्ठले शुक्रबारको बैठकमा संवैधानिक परिषद् सम्बन्धी अध्यादेश र ‘यौन हिंसा विरुद्धका केही ऐनलाई संशोधन गर्न अध्यादेश, २०७७, फौजदारी कसुर तथा फौजदारी कार्यविधि सम्बन्धी केही ऐन संशोधन गर्ने अध्यादेश, २०७७ समेत पेश गरेका छन् ।

  गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादलले बैठकमा ‘तेजाब तथा अन्य घातक रासायनिक पदार्थ (नियमन) अध्यादेश, २०७७’, ‘नेपाल प्रहरी र प्रदशे प्रहरी (कार्य सञ्चालन, सुपरीवेक्षण र समन्वय) (पहिलो संशोधन) अध्यादेश, २०७७’ पेश गरेका छन् ।

  त्यसैगरी प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रिय सभाका सदस्य र पूर्वसदस्यको निधनप्रति शोध प्रस्ताव पारित गर्दै शुक्रबारको बैठक सम्पन्न भएको हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्