News Portal

 • काँग्रेस केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित, वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल आइसोलेसनमा

  डबली संवाददाता२०७७ असोज २४ गते
  ४४९ पटक

  काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसको केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित भएको छ । भोलिको लागि बोलाइएको केन्द्रीय समिति बैठक अर्को सूचना जारी नभएसम्मको लागि स्थगित भएको हो ।

  पार्टीका पूर्वकोषाध्यक्ष रामबाबु प्रसाईं (खनुपरुदे) निधनमा आइतबार पार्टी कार्यालय बन्द गरिने भएकाले बैठक स्थगित गरिएको हो । काँग्रेसमा पार्टीका पूर्वपदाधिकारीको निधन हुँदा एक दिन पार्टीको केन्द्रीय तथा जिल्ला कार्यालय बन्द र तीन दिन झण्डा झुकाउने चलन छ ।

  प्रसाईँको निधन शुक्रबार भएपनि शुक्रबार अफिस बन्द नगरिएकोले आइतबार केन्द्रीय कार्यालय र जिल्ला कार्यालय बन्द गरिने काँग्रेसले जनाएको छ ।
  पार्टीका नेताहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसँगै बैठक स्थगित गरिएको थियो ।

  यसैबीच घरमा काम गर्ने एकजनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि पार्टीका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल होम आइसोलेसनमा बसेका छन् । यसअघि असोज १९ गतेलाई निर्धारित बैठक केन्द्रीय सदस्य अर्जननरसिंह केसी र गगनथापासहित आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य कल्पना चौधरी र शम्भुलाल श्रेष्ठलाई कोरोना देखिएपछि स्थगित गरिएको थियो ।

  महाधिवेशनको कार्यतालिका, भ्रातृ संस्थाहरूको अवधि बढाउने निर्णय अनुमोदन र तत्कालीन राप्रपाका नेता सुनिलबहादुर थापासहित काँग्रेस प्रवेश गर्ने नेताहरूको व्यवस्थापन, संसदको विशेष अधिवेशन माग, सरकारविरुद्ध आन्दोलनको तयारीलगतयका विषयमा छलफल गर्ने काँग्रेसले बैठक बोलाइएको थियो ।

  उक्त विषयहरु सहमतिका साथ केन्द्रीय समितिमा एजेण्डागत रुपमा प्रस्तुत गर्ने सभापति शेरबहादुर देउवाले संस्थापन इतर पक्षसँग छलफल गरिरहेका बेला नेताहरुमा कोरोना देखिएपछि त्यो पनि रोकिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्