News Portal

 • दलाल राज्यसत्ताको असफलता पुष्टि भयो, राज्य व्यवस्थाको परिवर्तन नै निकास होः विप्लव

  डबली संवाददाता२०७७ असोज ४ गते
  ७४३ पटक

  काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव विप्लवले भ्रष्टाचार र राष्ट्रघात जस्ता सङ्कटले राज्यसत्ताको असफलता पुष्टि भएको बताएको छन् । उनले अब राज्यव्यवस्थाको परिवर्तन नै निकास हो भन्ने धारण सार्वजनिक गरेको छन् ।

  आईतबार एक बिज्ञप्ति जारी गदै वर्तमान दलाल पुँजीवादी राज्यसत्ता पूर्ण रूपमा असफल भइसकेकाले सत्ताको पूर्ण परिवर्तनका लागि पहल लिन सबै अग्र्रगामी, प्रगतिशील, जनवादी, देशभक्त, लोकतान्त्रिक शक्तिहरूसमक्ष आह्वान गरेका छन् ।

  महासचिव विप्लवले जारी गरेको बिज्ञप्तिमा भनिएको छ “आज देशको कुशासन, भ्रष्टाचार, राष्ट्रघातलगायत सङ्कटले दलाल पुँजीवादी राज्यसत्ताको असफलता पुष्टि गरेको छ ।” त्यस्तै उनले यो असफलता र सङ्कटको निकास संविधान संशोधन वा परिमार्जन नभएर राज्यव्यवस्थाको परिवर्तन हो भनेका छन् ।

  महासचिव विप्लवे विज्ञप्ति अन्तयमा सबै अग्रगामी, प्रगतिशील, जनवादी, देशभक्त, लोकतान्त्रिक शक्तिहरूले राज्यसत्ताको पूर्ण परिवर्तनका लागि नयाँ आधारमा नयाँ पहल गर्न अत्यन्त जरुरी हुन गएको छ । पार्टी सबैलाई यस दिशामा अग्रसर हुन विशेष आग्रह गरेकाे छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्