News Portal

 • नेपालमा कोरोनाबाट १०७ जनाको ज्यान गयो, संक्रमितको संख्या २७ हजार नाघ्यो

  डबली संवाददाता२०७७ भदौ १ गते
  ३८३ पटक

  काठमाडौं । कोरोना भाइरसबाट थप ५८१ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार उपत्यकामा सोमबार थप १६८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

  मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वार गौतमका अनुसार काठमाडौंका १३९, ललितपुरका १५ र भक्तपुरमा १४ गरी उपत्यकामा १६८ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या २७ हजार २४१ पुगेको छ । त्यसैगरी पछिल्लो २४ घण्टामा १६० जनाले कोरोना जितेर घर फर्केका छन् । कोरोना जित्नेको संख्या १७ हजार ४९५ पुगेको छ ।

  प्रवक्ता गौतमका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा ११ हजार ५२० को पीसीआर परीक्षण भएको छ भने हाल देशभर सक्रिय संक्रमितको संख्या ९ हजार ६९९ रहेको छ । त्यसैगरी कोरोनाबाट नेपालमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १०७ पुगेको छ ।

  त्यसैगरी कर्णाली प्रदेशमा १४ जनामा कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । सुर्खेतस्थित प्रदेश अस्पताल, पशुपन्छी रोग अन्वेषण प्रयोगशाला, कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान जुम्ला र दैलेख अस्पताल प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणबाट सोमबार थप १४ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

  थपिएका संक्रमितमध्ये सुर्खेतका सातजना, जुम्लाका तीनजना, दैलेख, सल्यान, धनुषा र भारतका एक/एकजना रहेको सामाजिक विकास मन्त्रालयको स्वास्थ्य सेवा महाशाखाका प्रमुख डा. लक्ष्मीनारायण तिवारीले जानकारी दिए । यससँगै कर्णाली प्रदेशमा कोरोना संक्रमितको संख्या २०८१ पुगेको छ ।

  यस्तै, कर्णालीमा सोमबार थप १४ जना कोरोना संक्रमित डिस्चार्ज भएका छन् । यससँगै प्रदेशमा डिस्चार्ज हुनेको संख्या १९२८ पुगेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्