News Portal

 • आज मध्यरातबाट लकडाउन हट्दै, यातायातमा जोरबिजोर पनि हट्यो

  डबली संवाददाता२०७७ साउन ६ गते
  २५८ पटक

  काठमाडौ । कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रणको लागि जारी लकडाउन आज रातिबाट हट्दैछ । सरकारले चैत्र ११ गते देशभर जारी गरेको लकडाउन १२० दिनपछि हटेको हो ।

  सरकारले आज (मंगलबार) मध्यरातदेखि अन्त्य गर्ने निर्णय गरेको छ । सरकारका प्रवक्ता तथा अर्थमन्त्री, संचार सूचना प्रविधि मन्त्री डा. युवराज खतिवडाले मंगलबार सो जानकरी दिएका थिए । सरकारले कोरोना नियन्त्रणको लागि पटकपटक म्याद थप भएको लकडाउन जेठ २६ सम्म पूर्ण रुपमा लकडाउन जारी रह्यो भने त्यसपछि अलि खुकुलो भएको हो ।

  त्यसैगरी जारी सवारी साधनमा लागु गरिएको जोरबिजोर प्रणाली पनि हटाउने भएको हो । अब लामो दूरीका सवारी साधन पनि संचालन हुने भएका छन् । विद्यार्थी भर्ना र परीक्षा संचालन भदौ १ गतेबाट गर्ने निर्णय पनि सरकारले गरेको छ ।

  मन्त्री खतिवडाका अनुसार लकडाउन हटेपनि कोरोना रोकथाम, नियन्त्रण र उपचार सम्बन्धमा गरिएका अन्य व्यवस्था यथावत नै रहेन छन् । त्यस्तै केही प्रभावित क्षेत्रमा जारी गरिएको निषेधित क्षेत्र भने कामय नै रहनेछ । सरकारी कार्यालय दुई सिफ्टमा चलाउने निर्णय पनि आजैबाट खारेज भएको छ ।

  त्यसैगरी सरकारले होटल र रेष्टुरेन्टहरु साउन १५ बाट संचालन गर्न दिने अनुमति पनि सरकारले दिएको छ । तर, पार्टी विवाह जस्ता कार्यक्रम गर्न पाइने छैनन् । आन्तरिक तथा अन्तराष्ट्रिय हवाई उडान तथा मध्यम र लामो दुरीका अन्तरजिल्ला यातायात सेवा पनि भदौ १ गतेबाट खुला हुनेछ ।

  सरकारले शैक्षिक संस्था, सभा गोष्ठी, प्रदर्शन भेला र सम्मेलन, सिनेमा हल, डान्स बारलगायतका मनोरञ्जन स्थल, सैलुन, व्यूटी पार्लर, जिमखाना, हेल्थ क्लब, समूहमा खेलिने खेल, धार्मिक स्थलहरु, पुस्तकालय, संग्राहलयहरु र चिडियाखाना भने तत्काल नखोल्ने सरकारले निर्णय गरेको छ ।त्यसैगरी सरकारले तोकेका २० नाकाबाट नेपाली नागरिक बाहेक अरुलाई आवागमनमा लगाइएको रोक साउन ३२ सम्म कायमै रहनेछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्