News Portal

 • कोरोनाका कारण काठमाडौंमा एकजनाको ज्यान गयो, मृतकको संख्या ३६ पुग्यो

  डबली संवाददाता२०७७ असार २७ गते
  २६२ पटक

  काठमाडौं । नेपालमा कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण थप एकजनाको ज्यान गएको छ । सिनामंगलस्थित केएमसी अस्पतालमा उपचारको क्रममा ज्यान गएको व्यक्तिमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भएको हो ।

  निर्देशक डा. मुकुन्द राज जोशीका अनुसार गोकर्णका ५४ वर्षका पुरुषको उपचारको क्रममा असार २५ गते ज्यान गएको थियो । असार २६ गते उनको पीसीआर परीक्षण रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो ।

  मिर्गौलामा समस्या देखिएपछि अस्पताल आएका थिए । सुरुमा उनलाई असार १९ गते त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्ज लगिएको थियो । त्रिविमा आइसीयू खाली नभएकोले केएमसी रिफर गरिएको थियो । श्वासप्रश्वासको समेत समस्या भएकाले केएमसीको भेन्टिलेटरमा राखेर उनको उपचार गर्दा समेत बचाउन नसकिएको अस्पतालले जनाएको छ ।

  कोरोनासँग मिल्ने लक्षण देखिएकोले उनको पीसीआर परीक्षण गरिएको थियो । परीक्षणको असार २१ गते उनको स्वाबको नमूना संकलन गरिको थियो । कोरोना संक्रमण भए नभएको रिपोर्ट नआउँदै असार २५ गते उनको ज्यान गएको थियो । शुक्रबार आएको रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको थियो ।

  कोरोना परीक्षणको रिपोर्ट नआउँदासम्म शवको अस्पतालमै राखिएको थियो । कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि शनिबार विहान नेपाली सेनाले शवको व्यवस्थापन गरेको छ । यससँगै नेपालमा कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेहरुको संख्या ३६ पुगेको छ ।

  नेपालमा कोरोना संक्रमणको दर घटिरहेको बेला थप एकजनाको ज्यान गएको हो । केही दिनदेखि कोरोना संक्रमण भन्दा निको हुनेको संख्या बढेको विवरण सार्वजनिक भएसँगै आम नागरिक खुशी भएका थिए । तर, शनिबार विहानै थप एक जनाको ज्यान गएको समाचार सार्वजनिक भएसँगै फेरि चिन्ता बढ्ने देखिएको छ ।
  पछिल्लो पटक देशभर कोरोना संक्रमण घटेपनि काठमाडौं उपत्यकामा बढिरहेको अवस्थामा काठमाडौंमै थप एकजनाको ज्यान गएको छ ।

  शुक्रबारमात्र स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले काठमाडौंमा थप २८, ललितपुरमा १३ र भक्तपुरमा १ जनामा कोरोना संक्रमण भएको बताएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्