News Portal

 • सिंगापुरविरुद्ध नेपालको जित

  ४२८ पटक

  काठमाडौं । एसीसी यू-१९ इस्टर्न रिजन क्रिकेट अन्तर्गत समूह चरणको अन्तिम खेलमा नेपालले सिंगापुरविरुद्ध शानदार जित निकलेको छ ।

  शुक्रबार भएको खेलमा सिंगापुरलाई २१७ रनको फराकिलो अन्तरले पराजित गर्दै नेपाल समूह ए को विजेता बनेको हो । क्वालालम्पुरस्थित किनरारा ओभलमा नेपालले दिएको ३२७ रनको फराकिलो लक्ष्य पछ्याएको सिंगापुरले ३९ ओभर १ बलमा पूरै विकेट गुमाउँदै मात्र १०९ रन बनायो ।

  सिंगापुरका लागि हरी कुकर्जाले सर्वा्धिक ३० रन बनाए । त्यस्तै कान्नुसले २४ रन जोड्दा चन्द्रमुली श्रीदेवले २३ रनको योगदान गरे ।
  बलिङतर्फ नेपालका लागि कुशल मल्लले सर्वा्धिक चार विकेट लिए ।

  त्यस्तै तिलक राजभण्डारीले दुई विकेट लिँदा रसिद खान र सागर ढकालले समान एक-एक विकेट लिए । यसअघि टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको नेपालले निर्धा्रित ५० ओभरमा ४ विकेट गुमाउँदै ३२६ रन बनाएको थियो । नेपालका लागि रित गौतमले शतकीय पारी खेले । १३७ बल खेलेका उनले १० चौका र एक छक्काको सहयोगमा ११५ रन बनाए ।

  रितको यो प्रतियोगिताको पहिलो शतक हो । खड्क बोहोरा र कुशल मल्लले अर्धशतकीय पारी खेले । ९० बल खेलेका उनले १२ चौकाको सहयोगमा ९० रन बनाए । २३ बल खेलेका कुशलले ४ चौका र ५ चक्काको सहयोगमा ५१ रनको योगदान गरे ।

  नेपालका लागि पवन शर्राफले ४५ रन बनाए । बलिङतर्फ सिंगापुरका लागि पर्नभ कृष्ण र भिनित मेहेतले समान दुई–दुई विकेट लिए । पहिलो खेलमा चीनलाई १० विकेटले पराजित गर्दै नेपालले सेमिफाइनलमा स्थान पक्का गरिसकेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्