आज :

यमनका हुथी विद्रोही फेरी सक्रिय, अमेरिकी जहाजमाथि ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रहार

  • अनलाइन डबली

काठमाडौँ । यमनका हुथी विद्रोहीहरूले लाल सागरमा जहाजहरूलाई निशाना बनाएको मामिला शान्त भएको छैन ।

अमेरिका लगायत १३ देशको अन्तिम चेतावनीको बाबजुद विद्रोहीले उत्तरी लाल सागरमा रहेको अमेरिकी विमान वाहक आइसेन होवरलाई निशाना बनाए । उनीहरुले जहाजमा ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रहार गरे । थप रूपमा, हुथी विद्रोहीहरूले आइतवार इजरायलको उत्तरी हाइफा बन्दरगाहमा चारवटा जहाजहरूलाई निशाना बनाएको दाबी गरेका छन् ।

हुथी विद्रोहीका प्रवक्ता याह्या सारियाले आफ्नो सशस्त्र सेनाले आइसेनहोवरलाई लक्षित गरी कारबाही सुरु गरेको दाबी गरेका छन् ।

‘हाम्रो सशस्त्र बलको क्षेप्यास्त्र बलले उत्तरी लाल सागरमा अमेरिकी विमानवाहक आइसेनहोवरलाई धेरै ब्यालेस्टिक र क्रूज मिसाइलहरू लक्षित गरी एक अपरेशन सञ्चालन गर्‍यो र उक्त अपरेशनले आफ्नो उद्देश्यहरू सफलतापूर्वक हासिल गर्यो ,’ सारियाले भने ।

मिडिया रिपोर्टका अनुसार विमानवाहक वाहकमा वास्तवमै हमला भएको हो वा होइन भन्ने पुष्टि गर्ने कुनै प्रमाण छैन । लाल सागरमा रहेको अमेरिकी विमान वाहक आइसेनहोवरलाई निशाना बनाएर हुथी विद्रोहीले एक महिनाभन्दा कम अवधिमा गरेको यो दोस्रो आक्रमण हो । यो आणविक शक्ति विमान वाहकमा पहिलो आक्रमण मे ३१ मा गरेका थिए ।

सारेयाले अरब सागरमा व्यापारी जहाज ट्रान्सवर्ल्ड नेभिगेटरमा ब्यालिस्टिक मिसाइलहरू पनि आक्रमण गरेको बताए, जुन हुथीहरूले जहाजको मालिकले इजरायली बन्दरगाहहरूमा प्रवेशमा प्रतिबन्धको उल्लङ्घन गरेको प्रतिक्रियामा भनेका थिए ।

यमनका हुथी विद्रोहीहरूले आइतबार बिहान इजरायलको उत्तरी हाइफा बन्दरगाहमा चारवटा जहाजलाई निशाना बनाएर इराकमा इस्लामिक प्रतिरोधी समूहसँग संयुक्त सैन्य कारबाही सुरु गरेको बताए ।

याह्या सारेयाले दुई समूहले हाइफा बन्दरगाहमा शनिबार दुई सिमेन्ट ट्याङ्कर र दुई कार्गो जहाजमा ड्रोन आक्रमण गरेको बताए । उनले ती जहाजहरु ती कम्पनीहरुका रहेको बताए जसले कब्जा गरेको प्यालेस्टाइनको बन्दरगाहमा प्रवेशमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal