आज :

शक्ति बस्नेतः जाजरकोटी जनताका भरोसाको खम्बा, रातदिन भूकम्प पीडितसँगै (फोटोफिचर)

  • अनलाइन डबली

सुर्खेत । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाई मन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेत यतिबेला भूकम्पबाट प्रभावित जाजरकोटका बस्तीमा पुगेर राहत र पुनस्र्थापनाको लागि पीडितसँग अन्तरक्रिया गरिरहेका छन् । यो संकटको बेला मन्त्री बस्नेत घर आगनमा पुगेपछि पीडितलाई भरोसा बढेको छ ।

शुक्रबार राति भूकम्प गएको जानकारी पाएदेखि नै बस्नेत उद्दारको लागि सरकारी संयन्त्र परिचालनदेखि राजनीतिक दल तथा संघसंस्थासँग समन्वय गर्दै भूकम्प प्रभावित क्षेत्रमा खटिरहनुभएको छ । प्रधानमन्त्रीसँगै जाजरकोट पुगेर भूकम्प पछिको पहिलो मन्त्रिपरिषद् बैठकमा सहभागी भएर बस्नेत जिल्ला फर्किनुभयो ।

नेकपा (माओवादी केन्द्र)का उपमहासचिव समेत रहेका बस्नेत यतिबेला मन्त्रालयका सम्पूर्ण कामलाई छोडेर पीडितसँग रहेका छन् । मन्त्रीको लागि सरकारले उपलब्ध गराएको सुरक्षाकर्मीलाई समेत नलिई पीडितको घरघरमा पुगिरहनुभएको छ ।

रामीडाँडा केन्द्र भएर गएको भूकम्पबाट जाजरकोटका ७० देखि ७५ प्रतिशत घर बस्न योग्य नभएको प्रारम्भिक विवरण आएका छन् । पूरै जिल्लाबासीको पुनस्र्थापना गर्नुपर्ने अवस्था सिर्जना भएकोले बस्नेत दीर्घकालिन योजना बनाउन प्रत्यक्ष अवलोकन गरिरहनुभएको छ ।

माओवादी केन्द्रका ऊर्जाशील नेता बस्नेतले समयमै पहल लिएका कारण उद्दार, राहतका कामहरु सोँचेभन्दा बढी प्रभावकारी भइरहेको छ ।

आफ्नै पहलमा राहत संकलन कार्य पनि जारी राखेका छन् । माओवादी नेतृ सत्य पहाडीलाई उक्त जिम्मेवारी दिइएको छ । दोस्रो चरणको राहत सामाग्री जाजरकोट पठाउने तयारी भइरहेको पहाडीले जानकारी दिनुभयो ।

जाजरकोटबाट प्रतिनिधिसभामा निर्वाचित सांसद समेत रहेका बस्नेत कुनै प्रचारको लागि भन्दा पनि जिम्मेवारीबोधका साथ पीडितको लागि खटिनुभएको छ । मन्त्री बस्नेतको सक्रियताले भूकम्प पीडितले भरोसाका खम्बा भएको बताएका छन् ।

फोटोहरुः

 

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal