आज :

कोशी प्रदेशमा पनि एमाले नेतृत्वको सरकार ढल्यो, माओवादी मन्त्रीले दिए राजिनामा

  • अनलाइन डबली

काठमाडौँ । एक नम्बर प्रदेशमा मात्रै बाँकी रहेको नेकपा एमाले नेतृत्वको प्रदेश सरकार पनि अल्पमतमा परेको छ । नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले समर्थन फिर्ता लिएसँगै एमाले नेता हिक्मत कार्की नेतृत्वको सरकारको भविश्य संकटमा परेको हो ।

मुख्यमन्त्री कार्कीले आफू खुशी नीति तथा कार्यक्रम र बजेट निर्माणमा लागेपछि माओवादीले समर्थन फिर्ता लिएको हो । त्यस्तै, नागरिकसम्बन्धी विधेयकलगायतका विषयमा एमाले र माओवादी केन्द्रका नेताहरु एकमत हुन सकेको थिएनन् ।

मंगलबार बसेको प्रदेशसभाको बैठकमा माओवादी केन्द्रका संसदीय दलको तर्फबाट विशेषमा सांसद गणेश उप्रेतीले बोलेलगत्तै प्रदेश सभामा संघीय संसदमा उठेका विषयहरू र अदालतमा पुगेको विषय उठाइएको भन्दै एमालेका प्रमुख सचेतक रेवतीरमण भण्डारीले नियमापत्ति गरेका थिए । त्यसपछि एमाले र माओवादीबीच खटपटले उग्र रुप लिएको थियो ।

आजको बैठकमा प्रदेश सरकारको तर्फबाट सामाजिक विकास मन्त्री बुद्धिकुमार राजभण्डारीले महालेखाको प्रतिवेदन प्रदेशसभामा पेस गरेका थिए ।

प्रतिवेदन प्रदेश सभामा पेस भएपछि अर्को बैठक अनिश्चितकालको लागि स्थगित भएको सभामुख बाबुराम गौतमले प्रदेश सभालाई जानकारी गराएका थिए ।

प्रदेशसभाको बैठक अनिश्चित भएसँगै बजेट, नीति तथा कार्यक्रम नै अन्यौलता पर्ने देखिएको छ । ढिलोमा प्रदेशले असार १ गतेसम्म बजेट ल्याइसक्नु पर्ने कानूनी प्रावधान छ । २४ गते कोशी प्रदेशसभाको नीति तथा कार्यक्रम प्रदेश प्रमुखले प्रस्तुत गर्ने तयारी भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal