आज :

रविले समर्थन फिर्ता लिएपनि प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत लिनु नपर्ने !

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । उपचुनावमा निर्वाचित भएलगत्तै रास्वपा सभापति रवि लामिछानेले सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने संकेत गरेका छन् । उनले समर्थन निरन्तरताको औचित्य नभएको समेत बताउँदै काठमाडौं फर्केपछि त्यसबारे छलफल गर्ने बताए ।

रविको उक्त अभिव्यक्तिसँगै प्रधानमन्त्री प्रचण्डले फेरि विश्वासको मत लिनु पर्ने वा नपर्ने भन्ने विषयमा बहस चलिरहेको छ । नेकपा एमालेका नेताहरुले फेरि पनि प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत लिनुपर्ने बताएका छन् भने संविधान र का‍नुनका विज्ञहरुले त्यस्तो अवस्था नआउने बताउँछन् ।

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले दोस्रो पटक विश्वासको मत चैत्र ६ गते लिएका थिए । त्यो बेला रविको पार्टी सरकारको नभएकोले समर्थन फिर्ता लिएपनि फेरि विश्वासको मत लिनु नपर्ने बताइएको छ । संविधानविद् विपिन अधिकारीले प्रधानमन्त्रीले विश्वसको मत लिनुभन्दा पहिले नै रास्वापा सरकारबाट बाहिरिएकोले समर्थन फिर्ता लिँदा फेरि विश्वासको मत लिनु नपर्ने बताउँछन् ।

त्यसैगरी वरिष्ठ अधिवक्ता रामनारायण बिडारीले सरकारको पक्षमा बहुमत गुमेको प्रश्न नउठेसम्म विश्वासको मत लिन नपर्ने बताए । उनले हरेक दल समर्थन फिर्ता लिँदा विश्वासको मत लिने संविधानको भावना नभएको बताउँछन् ।

सरकारलाई समर्थन मात्रै लिएको दलले फिर्ता  लिँदा विश्वासको मत लिइरहुन नपर्ने विज्ञहरु बताउँछन् ।

प्रचण्ड पुस १० मा प्रधानमन्त्री नियुक्त भएका थिए । पुस २६ मा पहिलो पटक र नेकपा एमाले र राप्रपाले सम‍र्थन फिर्ता लिएपछि चैत ६ गते पुनः दोस्रो पटक विश्वासको मत लिएका थिए।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal