आज :

यी हुन्  पर्यटनमन्त्री किरातीले निगमलाई साेधेका पाँच प्रश्न, चित्त बुझ्दो जवाफ नदिए कारवाही

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री सुदन किरातीले नेपाल वायु सेवा निगमलाई पाँच बुँदे स्पष्टिकरण सोधेका छन् । सोमबार मन्त्री किरातीले जहाजकाे पाङ्ग्रा बिग्रिएकाेदेखि विमानस्थलमा सामान हराइरहेका गुनासाेकाे बढ्को बेला निमग नेतृत्वलाई पाँचवटा प्रश्न सोधेका हुन् ।

मन्त्री किरातीले दिल्लीमा निगमकाे जहाजकाे पाङ्ग्रा बिग्रेका कारण उडानमा ढिलाइ भएको सम्बन्धमा पाङ्ग्रालगायत सानातिना पार्टपुर्जाको व्यवस्था निगमको उडान हुने गन्तव्यमा किन राख्न नसकिएको र आर्थिक भार के कति पर्न गयो भनेर सोधेका छन् ।

निगम नेतृत्वले चित्तबुझ्दो जवाफ नदिए मन्त्री किरातीले कारवााही गर्न सक्ने बताइएको छ ।

यी हुन् पाँच प्रश्नः 

१. चार्टर्ड उडानबाट निगमलाई आर्थिक भार के कति पर्न गएको हो ? स्पष्ट नभएकोले पुनः स्पष्ट बनाउने ।

२. दिल्लीमा निगमकाे जहाजकाे पाङ्ग्रा बिग्रेका कारण उडानमा ढिलाइ भएको सम्बन्धमा पाङ्ग्रालगायत सानातिना पार्टपुर्जाको व्यवस्था निगमको उडान हुने गन्तव्यमा किन राख्न नसकिएको हो ? साथै यसबाट आर्थिक भार के कति पर्न गयो ?

३. काठमाण्डाै–दुबई सेक्टरमा उडानकाे अभावले जहाज उडानमा ढिलाइ भएको जानकारी प्राप्त भएको सन्दर्भमा जानकारी प्राप्त हुँदा हुँदै पाइलटको व्यवस्था किन गर्न नसकिएको हो ? यसबाट संस्थालाई के कति आर्थिक भार पर्न गयो ?

४. विमानस्थलमा सामान हराइरहेका गुनासो बारम्बार आइरहेकोले त्यसलाई नियन्त्रण गर्ने कार्ययोजना के–कस्तो छ ? पेस गर्ने ।

५. म संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयमा पदबहालीपछि ट्विनअटर जहाज कति पटक ‘ग्राउन्डेड’ भयो ? यसबाट संस्थालाई आर्थिक भार कति पर्न गयो ? अब आउँदाे दिनमा यस्तो हुन नदिने कार्ययोजना हुनुपर्छ कि पर्दैन ? पेस गर्ने ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal