आज :

काँग्रेस-एमालेका सांसदहरुलाई पूर्व सुरक्षाकर्मीको पत्रः पद-पैसाभन्दा एमसीसीको विपक्षमा उभिनुस्

काठमाडौँ । पूर्ब सुरक्षकर्मी परिषद नेपालले नेपाली काँग्रेस र नेकपा (एमाले)का प्रतिनिधिसभा सदस्यहरुलाई विवादित अमेरिकी परियोजना एमसीसीको पक्षमा मतदान नगर्न आग्रह गरेको छ । परिषदले एमसीसी सम्झौता संविधानले अंगिकार गरेको परराष्ट्र नीति र नेपाल सरकारको अधिकार क्षेत्रभन्दा माथि रहने गरी एमसीसी सम्झौता नेपालको हितमा नभएको पत्रमा उल्लेख गरेको छ ।

परिषद्का अध्यक्ष कमलबहादुर राउतले हस्ताक्षर गरेको पत्रमा नेपाली काँग्रेसका  सांसदहरु बिपी कोइराला, कृष्णप्रससाद भट्टराई, गणेशमान सिंह, गिरिजाप्रसाद कोइरालाका अनुयायी भएको बताउँदै पैसा, पद र दलीय राजनीतिक घेरा तथा स्वार्थभन्दा माथि उ एमसीसी सार्वभौमसत्ता सम्पन्न संसदमा निर्णयर्थ प्रस्तुत हुँदा माथि उठेर एमसीसीको विपक्षमा उभिन आग्रह गरिएको छ । पत्रमा देश र सन्ततिको भविश्य जुवाको जाउबाट जोगाउन तथा नेपाल आमाको अस्मिता जोगाउन समेत आग्रह गरिएको छ ।

एमसीसीले दिने भनिएको रकम सानो भएको भन्दै पत्रमा सार्वभौम सत्ता सम्पन्न नेपालीलाई र भावी पुस्तालाई बन्धकी नराख्न नेपाली नेपालीबीच बैमनस्यता वृद्धि नगर्न भूमिका खेल्न समेत आग्रह गरिएको छ ।

त्यसैगरी परिषदले नेकपा एमालेका सांसदहरुलाई पनि पत्र पठाएको छ । मदन भण्डारीले देश, भूगोल अन्तर्राष्ट्रिय अवस्था, नेपालको सामाजिक राजनैतिक परिवेशलाई आधारमानी प्रतिपादन गरेको जनताको बहुदलीय जनवादको मार्ग दर्शनको आधारमा उदायको पार्टी भएकोले पार्टी एमसीसीको विपक्षमा उभिन आग्रह गरेको छ । पत्रमा नेपाली एमसीसीले दिने भएको रकममा जनतालाईको भविश्यलाई जुवाको दाउमा नराख्न समेत आग्रह गरेको छ ।

भारतमा हस्तक्षेप गरेको कालापानी, लिपुलेक भूमि समेटिएको नयाँ नक्सा जारी गरेझैं एमसीसीलाई विपक्षमा उभिन फिर्ता पठाउन एमालेसँग परिषदले आग्रह गरेको छ ।

“यति सानो रकममा सार्वभौम सत्ता सम्पन्न हामी नेपाललाई र भावी पुस्तालाई समेत बन्धकी नराख्न तथा नेपाली नेपालीबीच बैमनस्यता बृद्धि नगर्न तपाईँले खेल्नु हुने भूमिकाको हामी उच्च मूल्यांकन गर्दै हृदयदेखि नमन गर्नेछौँं” पत्रमा उल्लेख गरिएको छ । पत्र सांसादहरुलाई पठाइएको परिषद्ले जनाएको छ ।

सत्तारुढ नेपाली काँग्रेसका सांसदहरुलाई पठाएको पत्रः

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

प्रमुख प्रतिपक्ष नेकपा एमालेका सांसदहरुलाई पठाएको पत्रः

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal