News Portal

 • अखिल क्रान्तिकारी सुर्खेतको बैठक सम्पन्न, वैज्ञानिक समाजवादी शिक्षाको लागि संघर्ष गर्ने

  डबली संवाददाता२०७८ साउन २० गते
  १४६ पटक

  सुर्खेत । अखिल क्रान्तिकारी सुर्खेत वैज्ञानिक समाजवादी शिक्षाको लागि निर्मम संघर्ष गर्ने निर्णय गरेको छ । विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी निकट अखिल क्रान्तिकारीको दोस्रो पूर्ण बैठकले जिल्लास्थित शैक्षिक क्षेत्रमा विकृति विसंगति, असमानता, माफियाकरण, दलालीकरण, भ्रष्टाचारका घटना बढिरहेको निष्कर्ष निकाल्दै त्यसविरुद्ध आन्दोलन गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  त्यसैगरी शिक्षा क्षेत्रमा देखिएका समस्या समाधानको लागि सरोकारवाला पक्षसँग छलफल र अन्तरक्रिया गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  संगठनका केन्द्रीय सदस्य प्रेम शाहीले बैठकमा बोल्दै शिक्षामा सर्वसाधारणका छोराछोरीको पहुँच गुम्दै गएको भन्दै त्यसविरुद्ध संघर्ष नगरे शिक्षा निश्चित वर्गका छोराछोरीले मात्र प्राप्त गर्ने बताए । शिक्षा क्षेत्रमा मौलाइरहेका विकृति विसंगतीलाई राज्यले टुलुटुल हेरेर बसेको भन्दै त्यसविरुद्ध आफूहरुले संघर्ष गर्नु पर्ने अवस्था सिर्जना भएको बताए ।

  बैठकमा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका केन्द्रीय सदस्य तथा सुर्खेत जिल्ला इन्चार्ज रविले सचेत तप्का युवा विद्यार्थीले देश परिवर्तनको महासंग्रामको यात्रामा अविचलित लाग्नुपर्ने बताए । नेपालको राजनीतिक प्रणालि दलाल पूँजीवादको अधीनमा रहेको बताउँदै रविले यसको उचित विकल्पको खोजि गरेर मात्रै शिक्षा क्षेत्रमा बृहतम प्रगति हुने बताए ।

  नेकपाका जिल्ला सेक्रेटरी ध्रुवले नेपाललाई अग्रगमन रुपान्तरणको दिशा स्थापित गर्न युवा विद्यार्थीको काँधमा ठूलो कार्यभार आईपरेको बताउँदै त्यसको लागि अखिल क्रान्तिकारी तयार हुनुपर्ने बताए । उनले हिलेको शिक्षा नीति विद्यार्थी समाज राष्ट्र र जनताको विरुद्धमा भएकोले युवाहरु समाज प्रतिकुलका घटनामा संलग्न रहेको बताए ।

  बैठकले जिल्लाका सबै इलाकाका सम्मेलन गर्ने, संगठनको मुखपत्र प्रकाशन गर्ने निर्णय समेत गरेको छ । बैठक संगठनका अध्यक्ष तुलराज तिरुवाको अध्यतामा बसेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्