News Portal

 • चीनले थप १६ लाख खोप डोज अनुदानमा दिने

  डबली संवाददाता२०७८ साउन १५ गते
  ५७ पटक

  काठमाडौं । चीनले कोरोना भाइरसविरुद्धको १६ लाख डोज भेरोसेल खोप अनुदानमा दिने भएको छ । नेपालस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छीले शुक्रबार अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मासँगको भेटमा थप अनुदानमा खोप दिने जानकारी दिएकी हुन् ।

  नेपाललाई चीनले यसअघि १८ लाख डोज खोप अनुदानमा उपलब्ध गराएको छ । अर्थ मन्त्रालयले चीनले दिने भनेको थप खोप चाँडै आउने जनाएको छ । भेटमा अर्थमन्त्री शर्माले चीनबाट थप खोप खरिद प्रक्रिया अघि बढाएकाले सहजीकरण गर्नको लागि आग्रह गरेका थिए ।

  चिनियाँ लगानीमा अघि बढिरहेका सडक, जलविद्युत, विमानस्थललगायतका निर्माणाधिन परियोजना सम्पन्न गर्नको लागि नेपाल सरकारले गर्नुपर्ने कामहरुको सम्बन्धमा गंभीरतापूर्वक ध्यान दिने अर्थमन्त्री शर्माले बताए ।

  भुकम्पपछिको पुननिर्माणमा पनि चीनले नेपालमा विभिन्न २५ वटा परियोजनाहरुको पुननिर्माणमा सहयोग गरेको र आधाजसो काम सकिएको उल्लेख गर्दै राजदूत यान्छीले दरबार हाइस्कुलको पुननिर्माण सकिएको, वसन्तपुरको नौ तले दरबारको काम सकिन लागेको र बाँकी रहेका अन्य परियोजनाहरुको काम पनि चाँडै सम्पन्न गरिने आश्वासन दिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  भेटमा चिनियाँ राजदूत यान्छीले नवनियुक्त अर्थमन्त्री शर्मालाई बधाई दिँदै जुनसुकै सरकार आएपनि नेपाललाई हेर्ने चिनियाँ नीति र दृष्टिकोणमा परिवर्तन नआउने बताइन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्