आज :

आजबाट एमाले पूरानै अवस्थामा फर्किने तर नेपालसहित ११ नेतालाई ‘नो इन्ट्री’

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) आजबाट पूरानै अवस्थामा फर्किने भएको छ । सर्वोच्च अदालतको फैसलापछि एमाले र नेकपा (माओवादी केन्द्र)को एकता खारेज भएको थियो । त्योसँगै एमालेमा एकता पूर्वका सबै संरचना ब्युँताउने प्रस्ताव आज पारित हुँदैछ ।

अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफू पक्षीय स्थायी समिति बैठक बोलाएर मंगलबार एमालेका पूरानै संरचना ब्युँताउने निर्णय गरेको थियो । योसँगै दशौं महाधिवेशन आयोजक समिति भंग भएको छ ।

एमाले ओली समूहका प्रवक्ता प्रदिपकुमार ज्ञवालीका अनुसार भोलि (विहीबार) माओवादीसँग एकतापूर्वको एमालेको केन्द्रीय समिति बैठक बोलाएको छ । मंगलबार ओली समूहको स्थायी समिति बैठकले सो निर्णय गरेको हो ।

वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालको मागअनुसार एकतापूर्वको पार्टी संरचना ब्यूँताउन ओली तयार भएका हुन् । तर, नेता नेपालसहितका नेताहरुलाई भने बैठकमा बोलाइएको छ । सर्वोच्च अदालतका आदेशहरु, संसद विघटनका मुद्दा र पार्टीको विवादलाई समाधान गरी पार्टीलाई एकतावद्ध बनाउन भोलिको बैठक बोलाइएको ओली समूहका नेताहरुले बताएका छन् ।

सर्वोच्च अदालतको २३ फागुनको आदेशले पुनस्र्थापित पछि ओलीले आफू पक्षीय नेताहरुको बैठक बोलाएर आफागुन २८ गते नवौं महाधिवेशनबाट निर्वाचित पदाधिकारीहरु हटाउने, दशौं महाधिवेशन आयोजक कमिटी बनाउने लगायतका निर्णय गरेका थिए ।

ओलीको उक्त निर्णयको विरोध गर्दै नेपाल समूहले देशभर समानान्तर कमिटीहरु बनाउने निर्णय गरेको थियो । अहिले जनवर्गीय संगठनदेखि जिल्ला कमिटीहरुमा नेपाल समूहले समानान्तर कमिटी निर्माण गरिसकेको छ ।

ओलीले पार्टी पूर्वअवस्थामा फर्काउन तयार थिएन । सर्वोच्च अदालतले कर्णाली प्रदेशका सांसदलाई पुनर्वाहाली गर्दै अहिलेको एमाले अवैधानिक भएको फैसला गरेपछि ओली पूर्ववत् अवस्थामा फर्किन बाध्य भएका थिए । एमाले पूर्ववत् अवस्थामा फर्काएर नेपाल समूहमाथि कारवाहीको डण्डा लगाउने तयारी ओलीको बताएको भन्दै नेपाल समूहका केही नेताहरुले भोलिको बैठकमा जान नहुने बताउँछन् ।

आफू पार्टीलाई पूरानै अवस्थामा फर्काउन तयार रहेको तर कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन हस्ताक्षर गरेका नेपाल पक्षका २६ सांसदले हस्ताक्षर फिर्ता गर्नुपर्ने सर्त राखेका थिए । देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन हस्ताक्षर गरेपछि ओलीले नेता नेपाल र झलनाथ खनालसहित ११ जनालाई पार्टीबाट निस्कासन गरेका थिए ।

यो बैठकमा कारवाही गरिएका ११ नेतालाई खबर गरिएको छैन ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal