News Portal

 • सरकारले गर्यो सर्बोच्चको अपमान,अदालत परिसरबाटै नेता बास्तोलालाई पुनः गिर’फ्तार

  डबली संवाददाता२०७७ माघ २३ गते
  १६६ पटक

  काकाठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका स्थायी समिति सदस्य धर्मेन्द्र बाँस्तोलालाई सर्वोच्च अदालतले रिहाई गर्न आदेश दिए पनि सरकारले उनलाई गिरफ्तार गरेको छ । सर्वोच्चले बिहीबार बन्दी प्रत्यक्षीकरणको आदेशमार्फत बाँस्तोलालाई रिहा गर्न आदेश दिएको थियो ।

  नेता बाँस्तोलालाई गत महिना पुस २९ गते ललितपुर र मकवानपुरको सीमाबाट प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो । उनीमाथि प्रहरीले विष्फोटक पदार्थ (बम) विष्फोट गराई कर्तव्य ज्यान, ज्यान मार्ने उद्योगमा ललितपुर जिल्ला अदालतमा मुद्दा चलाएको थियो । अदालतको आदेशलाई अबहेलना गर्दै बाँस्तोलालाई प्रहरीले पक्राउ गरेकोप्रति काकुन व्यवसायीहरुले विरोध जनाएका छन् । न्यायाधीशद्वय दीपकुमार कार्की र सुष्मलता माथेमाको संयुक्त इजलासले नेता बाँस्तोलालाई फरक विचार र आस्था राखेकै आधारमा पक्राउ गर्न नपाईने भन्दै बन्दी प्रत्यक्षीकरणको आदेश जारी गरेको हो ।

  जारी बन्दी प्रत्यक्षीकरण आदेशमा बास्तोलामाथि लगाइएको आरोपमा वस्तुनिष्ठ आधार प्रमाण नभएको, पक्राउको पृष्ठभूमि हेर्दा फरक विचार र आस्था राखकै कारणबाट पक्राउ गरिएको ठहर गरिएको छ । तर अदालतबाट बन्दीप्रत्यक्षीकरण आदेश जारी भएर रिहा भएलगत्तै बाँस्तोलालाई फेरि प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । नेता बास्तोलालाई अहिले महानगरीय प्रहरी वृत्त कमलपोखरीमा राखिएको जनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्