आज :

प्रचण्ड–नेपाल समूहको केन्द्रीय समिति बैठकः ओली र पौडेलमाथि कारवाही, आयोगलाई पत्र लेख्ने निर्णय

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–नेपाल समूहले प्रधानमन्त्री तथा ओली समूहका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र महासचिव विष्णु पौडेलमाथि कारवाही गरेको छ ।

सोमबार बसेको केन्द्रीय समिति बैठकले ओलीलार्य साधारण सदस्य समेत नरहने गरी पार्टीबाट हटाएको छ भने पौाडेललाई महासचिवबाट हटाएको छ । बैठकमा सो समुहका प्रचण्डले ओलीलाई पार्टीको साधारण सदस्यसमेत नरहने गरी र पौडेललाई महासचिवबाट हटाउने प्रस्ताव पेश गरेका थिए । बैठकले प्रस्ताव पारित गरेको एक केन्द्रीय सदस्यले जानकारी दिए ।

यसअघि माघ ११ गते प्रचण्ड–नेपाल समूहको पेरिसडाँडामा बसेको स्थायी कमिटी बैठकले पनि ओलीलाई पार्टी सदस्यसमेत नरहने गरी हटाउने निर्णय गरेको थियो । सो निर्णयलाई केन्द्रीय समितिबाट पास भएको छ ।

त्यसैगरी माघ २ गते बसेको स्थायी कमिटी बैठकले ओलीले पार्टीको नीतिविपरीत गतिविधि बढाउँदै गएको भन्दै पार्टी सदस्यताबाट किन नहटाउने भनेर स्पष्टीकरण सोध्ने निर्णय गरेको थियो । उक्त निर्णयलाई नेताहरुले माघ ५ मा तीन दिनको अल्टिमेटमसहित उक्त पत्र प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटार पुगेर बुझाएका थिए । तर, ओलीले स्पष्टीकरण नदिएपछि ११ गतेको बैठकले ओलीलाई पार्टी सदस्यताबाट निष्कासन गर्ने निर्णय गरेको थियो । सोही निर्णय केन्द्रीय समितिबाट पनि अनुमोदन गराइएको हो ।

यसअघि केन्द्रीय कमिटी बैठकले ओलीलाई पार्टी अध्यक्षबाट हटाएरको थियो । अहिले ओलीको ठाउँमा नेपाललाई अध्यक्ष बनाइएको छ । तर निर्वाचन आयोगले त्यसलाई मान्यता दिएको छैन । (नेकपा)को विवादबारे आयोगले पार्टी विभाजनको लागि आवश्यक प्रक्रिया पूरा नभएको भन्दै मान्यता नदिने निर्णय गरेको थियो । आयोगको निर्णयले ओली समूहले गरेको केन्द्रीय समिति विस्तार र विधान संशोधनलाई पनि मान्यता दिएन ।

प्रधानमन्त्री ओलीले पुस ५ मा प्रतिनिधिसभा विघटन गर्ने निर्णय गरेसँगै (नेकपा) विभाजना भएको थियो । तर विभाजनले औपचारिकता पाएको छैन । आयोगले आधिकारिकताको लागि दुबै पक्षले पेश गरेको प्रमाण अपुग भएको निर्णय गरेको थियो ।

प्रचण्ड–नेपाल समूहको आजको बैठकले आयोगलाई आधिकारिकताको लागि पत्र लेख्ने समेत निर्णय गरेको थियो । विवादबारे छलफल गर्न आयोगले दुबै समूहका अध्यक्षसहित प्रतिनिधिलाई बोलाएको थियो । ओली समूह छलफलमा सहभागी भएपनि प्रचण्ड–नेपाल समूहले भने माघ १८ गते भन्दा अगाडि उपस्थित हुन नसक्ने भन्दै पत्र लेखेको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal