News Portal

 • युवा गायक सर्विन बोगटीको ‘तिम्रै पिरमा जान्छ दिनरात’ सार्वजिनक, भिडियोसहित

  डबली संवाददाता२०७७ पुस ४ गते 
  ५६९ पटक

  काठमाडौं । लोकप्रिय युवा गायक सर्विन वोगटीको ‘तिम्रै पिरमा जान्छ दिनरात’ आधुनिक गीत भिडियो सार्वजनिक भएको छ ।  गीतमा गायक बोगटी र गायीका अन्जु पन्तको स्वरमा रहेको छ ।

  गीतमा हाम्रो समाजको जलन्त उदाहरण समेटिएको छ । गीतमा गरिवीका कारण परदेशीन बाध्य हुनु परेको पीडालाई समेटिएको छ । कलीकोटको नरहरीनाथ गाउँपालिका-५ मा वि.सं. २०४६ सालमा जन्मिएका गायक बोगटी गीत संगीतमा जम्दै गएका गायक हुन् ।

  अहिलेसम्म करिब ४ दर्जनभन्दा बढी गीतमा स्वर दिइसकेका वोगटी पछिल्लो समय कर्णालीको लोक संस्कृति, भाषाको संरक्षणमा जुटेका छन् । बोगटीले लोकदोहोरी, लोकपप, आधुनिक, देउडा, ठाडी भाकालगायतका ४ दर्जनभन्दा बढी गीतमा स्वर दिइसकेका छन् । उनका थुप्रै गितहरु यूटुव टेन्डिङ्गमा पर्दै आएका छन् ।

  सांगीतिक यात्राको क्रममा काठमाडौंलाई कर्मथलो बनाएका गायक बोगटीका सबै दर्शक-श्रोताले सर्वाधिक रुचाइएका छन् ।

  गीतमा स्वर्णिम शाहीको शब्द रहेको छ भने संगीत बिबि अनुरागीको रहेको छ । गीतमा निर्देशन जि.वि आग्री, छायांकन मिन रावल र दया चौधरी, ड्रोन पाईलट सतिस सिन्हा, श्रङ्गार नरेन्द्र एस.के, सम्पादन मिन रावलले गरेका छन् ।

  भिडियोमा अभिनयमा भिम खड्का र लक्ष्मी सुनारले गरेका छन् । बाल कलाकार प्रान्सु कडायतको रहेको छ । गीतलाई सर्विन वोगटी नामक अफिसियल यूट्युवमार्फत सार्वजनिक गएिको हो ।

  भिडियो हेर्नुहोस्

  प्रतिकृया दिनुहोस्