News Portal

 • डब्ल्यूएचओका प्रमुखले भने–कोरोना कहिलेपनि सामाप्त हुँदैन र अचुक औषधि बन्ने सम्भावना छैन

  डबली संवाददाता२०७७ साउन २१ गते
  ३१६ पटक

  काठमाडौं । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएओ)ले कोरोना भाइरसबारे विवादास्पद भनाई सार्वजनिक भएको छ । कोरोनाबारे नकारात्मक कुरा बढी गरेर विश्वलाई नै त्रसिद बनाउँदै आएको आरोप खेप्दै आएको डब्ल्यूएचओका प्रमुखले पछिल्लो भनाई सार्वजनिक गेका छन् ।

  अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुका अनुसार डब्ल्युएचओका प्रमुख डा.टेड्रोस एडोनोम गेब्रिएसले कोरोना समाप्त गर्न पनि नसकिने बताएका छन् । उनले कोरोना भाइरसको भ्याक्सिन बन्ने सम्भावना भएपनि औषधी बन्ने सम्भावना भने नरहेको बताउनुभएको छ ।

  कोरोना भाइरस समाप्त भन्दै डब्ल्यूएचओले मनोबल उच्च राखेर लड्नुको विकल्प नभएको बताउँदै आएको छ । मौसम परिवर्तन संगै कोरोना भाइरस परिवर्तन नहुने भन्दै उहाँले विश्वका जनताले कोरोनासंग जुध्ने बाहेक कुनै उपाय नभएको बताउनुभएको हो ।

  कोरोना भाइसर विरुद्धको भ्याक्सिन निर्माणको क्रम भने तेश्रो चरणमा पुगेको भन्दै भ्याक्सिन प्रभावकारी सावित हुने दावी गर्नुभयो ।
  कोरानाबाट बच्न सामाजिक दुरी, पटक पटक साबुन पानीले हात धुने र मास्क लगाउनाले कोरोनाको संक्रमणबाट टाढै रहने निश्चित भएकोले सबैलाई सावधानी अनाउन  हिर जथाभावी ननिस्कन समेत आग्रह गरेका छन् ।

  त्यसैगरी प्रदेशमा पीसीआर परीक्षण गर्ने प्रयोगशालाको कमि नभएको मुख्यमन्त्री शाहीले बतए । उनले प्रदेशका १० वटै जिल्लामा अक्सिजन प्लान्ट राख्ने, त्यो सम्भव नभए केही जिल्लाहरुको सेन्टर पर्ने स्थानमा राख्ने जानकारी समेत दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्