News Portal

 • बन्दु चन्द रिहा,नेकपाका केन्द्रीय सदस्यसहित एक जिल्ला इन्चार्ज एक सेक्रेटरी इन्चार्ज गिरफ्तार

  डबली संवाददाता२०७७ बैशाख २४ गते
  ६५१ पटक

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीकी नेतृ बन्द चन्द रिहा भएकै दिन केन्द्रीय सदस्य अनिल शर्मासहित दुई जिल्ला इन्चार्जलाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । नेकपा निकट अखिल नेपाल महिला संघ (क्रानितकारी) अध्यक्ष समेत रहेकी चन्दलाई सर्वोच्च अदालतको आदेशमा कपिलबस्तुको तौलिहवाबाट रिहा गरिएको हो । उनलाई प्रहरीले १४ महिना अघि अछामबाट गिरफ्तार गरेको थियो ।

  बन्दुको रिहाई हुँदै गर्दा प्रहरीले नेकपाका केन्द्रीय समेत रहेको रातोखबर साप्ताहिकका निर्देशक अनिल शर्मा ‘विरही’लाई प्ररहीले अस्पतालबाटै गिरफ्तार गर्यो । लडेर घाइते अवस्थामा रहेका शर्मा चितवनको पुरोना मेडिकल कलेजमा उपचार गराउँदा गराउँदै प्रहरीले गिरफ्तार गरेको हो ।

  मंगलबार साँझ प्रहरीले नेकपाका दुई जिल्ला सेक्रेटरीलाई पनि गिरफ्तार गरेको छ । चितवन जिल्ला सेक्रेटरी दुर्गाप्रसाद सुवेदी ‘विजय’ लाई कोरोना पीडितलाई राहत वितरण गर्दागर्दै प्रहरीले गिरफ्तार गरेको नेकपाले जनाएको छ ।

  प्रहरीले विजयलाई मङ्गलबार साँझ साढे ६ बजे भरतपुर ११ स्थित एक टोलीमा राहत वितरणको तयारीकै क्रममा गिरफ्तार गरेको नेकपाले जनाएको छ ।

  यसअघि प्रहरीले नेकपाका इलाम जिल्ला इन्चार्ज पुष्प कोइराला, पासाङ तामाङ र पासाङ शेर्पालाई सोमबार राति सुतिरहेको अवस्थामा फायरिङ गर्द गिरफ्तार गरेको थियो ।

  नेकपाका महासचिव विप्लवले विज्ञप्ति जारी गरेर कोरोनाबाट देशमुक्त नभएसम्म पार्टी सम्पूर्ण संघर्षका कार्यक्रम स्थगित गरेको घोषणा गरेका थिए । विप्लवले सम्पूर्ण नेता कार्यकर्तालाई कोरोना पीडितको राहत र उद्दारमा खट्न निर्देशन समेत दिएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्