News Portal

 • छोराछोरीसहित सभामुखलाई कोरोना संक्रमण, क्‍वारेन्टाइनमा राखियो

  डबली संवाददाता२०७७ बैशाख १९ गते
  ४४१ पटक

  काठमाडौँ । सभामुख र छोराछोरीलाई कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ । यो पाकिस्तानको समचार हो । अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुका अनुसार पाकिस्तानको राष्ट्रिय सभाका सभामुख असद क्विसेर र छोराछोरीलाई कोरोनाभाइरसको सङ्क्रमण भएको हो ।
  छोराछोरीसहित सभामुखलाई कोरोना संक्रमण भएको विहीबार पुष्टि भएको थियो । सभामुख असदले सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमार्फत आफूलाई कोरोना संक्रमण भएको जानकारी दिएका थिए । उनले क्वारेन्टाइनमा बसेको समेत बताएका थिए ।

  “मलाई कोरोनाभाइरसको परिक्षण गर्दा सङ्क्रमण भएको नतिजा देखिएको छ, त्यसैले म मेरै घरमा क्वारेन्टाइनमा बसेको छु” सभामुख असदले ट्वीटरमा भनेका छन् । पाकिस्तानमा अहिलेसम्म संक्रमितको संख्या १८ हजार नजिक पुगेको छ भने ४ सय ६ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

  यसअघि तीन दिन पहिलो सिन्ध प्रान्तका गभर्नर इमरान इस्माईललाई पनि कोरोनाभाइरसको सङ्क्रमण भएको थियो । पाकिस्तानमा सवैभन्दा धेरै सङ्क्रमण पञ्जा प्रान्तमा देखिएको छ । पञ्जावमा छ हजार २२० जनालाई कोरोनाभाइरसको सङ्क्रमण भएको अधिकारीहरुले जनाएका छन् ।

  त्यसैगरी छ हजार ५३ जना सिन्ध प्रान्तमा, दुई हजार ३१३ जना खैबर पख्तुन्ख्वामा, ९७८ जना बालुचिस्तानमा, ३३९ जना गिल्गिट बाल्टीस्थानमा, ३१३ जना इस्लामावाद प्रदेशमा र ६६ जना पाकिस्तान नियन्त्रीत जम्मु काश्मिर प्रदेशमा सङ्क्रमितहरु रहेको जनाइएको छ ।

  पाकिस्तानी सरकारी तथ्याङ्क अनुसार देशभरी १५० भन्दा बढी स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई पनि कोरोनाभाइरसको सङ्क्रमण भएको छ । ती मध्ये केही चिकित्सक पनि रहेका छन् कोरोनाभाइरसको सङ्क्रमणका कारण मृत्यु भएका मध्ये पाँच जना स्वास्थ्यकर्मीहरु पनि परेको जनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्