News Portal

 • जडीबुटी संकलन गर्न गएका १२ जना बेपत्ता, १ जनाको मृत्यु

  २४३ पटक

  काठमाडौं । जुम्ला जिल्लाको ढिपुगाउँका १२ जना शेरा फूलबारी पाटनबाट बेपत्ता भएका छन् ।

  जडीबुटी संकलन गर्न गएका उनीहरु ४ दिनदेखि सम्पर्कमा आउन नसकेको तिला गाउँपालिका-९ का वडाध्यक्ष शेरबहादुर बोहोराले जानकारी दिएका छन् ।

  ‘सेतक चिनी, भुल्ते, धुपी र पदमचाललगायतका जडीबुटी संकलन गर्ने भनेर उनीहरु पाटनतर्फ लागेका थिए ।’ उनले भने ,‘तर गएदेखि आजसम्म सम्पर्कमा छैनन् । १२ जनाको अवस्था अज्ञात रहेको छ ।’ उनका अनुसार बेपत्ता हुनेमा ढिपु गाउँका धनबहादुर बोहोरा, नरवीर बोहोरा, तुल बोहोरा, ननिलाल रावत, सूर्य रावत, छविराज बोहोरा, जङ्ग रावत, सुमबहादुर बोहोरा, मनमाया बोहोरा, रेश्मा बोहोरा, लाउरी बोहोरा र कल्पना बोहोरा रहेका रहेका छन् ।

  पाटनबाट सेतक चिनी ल्याएर घर फर्केका सोही वडाका खच्चर गोठाला २६ वर्षिय बीनबहादुर बोहोराको मृत्यु भएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय जुम्लाका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी देवेन्द्र श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

  उनका अनुसार तिला गाउँपालिका-६ नेटामा चिसोले कठ्याङ्ग्रिएर बोहोराको मृत्यु भएको र ४ गोठाला सकुशल फर्केका थिए । भारी हिमपातका कारण शव पहिचान गर्न अप्ठ्यारो परेको छ । स्थानीयले बेपत्ताको तत्काल उद्धार गर्न स्थानीय प्रशासन तथा सरकारलाई अनुरोध गरेका छन् ।

  सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रेष्ठले बेपत्ता भएकाको उद्धारको लागि गृहमन्त्रालयमा पत्र पठाइएको जानकारी दिए । फूलबारी पाटनमा हिँडेर जान सकिने अवस्था छैन । हेलिकप्टरको विकल्प नरहेको त्यहाँका स्थानीयले जानकारी गराएका छन् ।

  कर्णाली प्रदेश सरकारका आन्तरिक मामिला तथा कानूनमन्त्री नरेश भण्डारीले हेलिकप्टरका लागि गृहमन्त्रालयसँग आग्रह गरिएको र एकै गाउँका १२ जना बेपत्ता भएपछि ढिपुगाउँ सुनसान भएको छ । ढिपुगाउँबाट पाटन पुग्न २ दिन लाग्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्