News Portal

 • साग : पुरुष फुटबलमा भुटानलाई हराउँदै नेपालले जित्यो ५१ औं स्वर्ण पदक

  ४७८ पटक

  काठमाडौं । दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) को पुरुष फुटबलमा भुटानलाई हराउँदै नेपालले स्वर्ण पदक जितेको छ ।

  दशरथ रंगशालामा भएको फाइनल खेलमा नेपालले भुटानलाई २-१ गोल अन्तरले हराउँदै स्वर्ण पदक जितेको हो । योसँगै नेपालले जारी सागमा ५१ स्वर्ण पदक जितेको छ ।

  खेलको १७ औँ मिनेटमा नेपालका लागि अभिषेक रिजालले गोल गर्दै अग्रता दिलाएका थिए । तर त्यसको केही बेरमै भुटानका कप्तान चेन्चो ग्याल्सेनले बराबरी गोल फर्काएका थिए । त्यसपछि लगातारमा भुटानले नेपालमाथि दबाब बनाउने प्रयास जारी राख्यो ।

  तर दोस्रो हाफको सुरुमै सुनिल वलको गोलमा नेपालले २-१ को अग्रता बनायो । ५३औँ मिनेटमा सुनिलले गोल गरेका हुन् । भुटान पहिलो पटक साग फुटबलको फाइनलमा पुगेको हो ।

  नेपाललाई हराउँदै फुटबलमा अर्को इतिहास रच्ने भुटानको सपना भने पूरा भएको छैन । तर भुटानले पछिल्लो समय गरेको प्रदर्शनले भने मन जित्न सफल भएको छ । केही वर्षअघि निकै कमजोर मानिने भुटानी फुटबल पछिल्लो समय निकै निखारिँदै गएको छ ।

  यसअघि जारी सागकै समूह चरणमा नेपालले भुटानलाई ४-० ले हराएको थियो । नेपाललाई भने लगातार साग फुटबलमा स्वर्ण जित्दै इतिहास बनाएको छ । २०१६ मा भारतलाई उसकै घरेलु मैदानमा हराउँदै नेपालले स्वर्ण पदक जितेको थियो । नेपालको खेल हेर्न दशरथ रंगशालामा दर्शकको खचाखच उपस्थिति रहेको थियो ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्