News Portal

 • नेविसंघद्वारा कोहलपुर घटनाको विरोधमा प्रदर्शन

  ६३३ पटक

  काठमाडौं । नेपाल विद्यार्थी संघले कोहलपुरमा आइतबार स्कुले बालबालिकामाथि भएको प्रहरी ज्यादतीको विरोधमा काठमाडौंमा प्रदर्शन गरेको छ ।

  स्कूले बालबालिकामाथि प्रहरीले अन्धाधुन्द गोली चलाउँदा समेत सरकार मुख दर्शक बनेको भन्दै नेविसंघले विरोध प्रदर्शन गरेको हो ।

  प्रदर्शनमा विद्यार्थी संघका नेता कार्यकर्ताले ‘पुलिस दमन बन्द गर’, ’स्कुलले बालबालिकामाथि लाठीचार्ज गर्ने पुलिसलाई बर्खास्त गर’, ’स्कुलले बालिकाको खुट्टामा ट्रक गुडाउने ट्रक चालकलाई कार्वाही गर’ जस्ता नारा लगाएका थिए ।

  विरोध कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पुत्ला समेत जलाएको नेविसंघ संघ आर.आर क्याम्पसका इकाई सचिव अनुराग शाहले जानकारी दिए ।

  स्कूले विद्यार्थीमाथि दमन हुँदासमेत सरकारले कुनै चासो नदिएको भन्दै प्रधानमन्त्रीको पुत्ला दहन गरिएको उनले बताए । प्रहरी प्रशासनले सत्ताको दास बनेर विद्यार्थी र सर्वसाधारण जनतालाई दुख दिएको उनीहरुको आरोप छ ।

  यस्तै, नेविसंघले काठमाडौंको चाबहिलमा पनि विरोध प्रदर्शन गरेको छ । नेविसंघ काठमाडौं जिल्ला समितिको आयोजना र पशुपति क्याम्पस इकाइ समितिको संयोजनमा गरिएको प्रदर्शनमा सहभागीहरुले प्रहरी दमनको विरोध गर्दै नाराबाजी गरेका हुन् । उनीहरुले गृहमन्त्रीको राजीनामा मागेका छन् ।

  ट्रकले ठक्कर दिएर कक्षा ७ मा अध्ययनरत कोहलपुर १० की प्रकृति चन्द गम्भीर घाइते भएपछि नेपालगञ्ज कोहलपुर सडक खण्डमा प्रदर्शनकारी र प्रहरीबीच झडप भएको थियो । स्थिति नियन्त्रणमा लिन प्रहरीले गोली, लाठी र अश्रुग्यास प्रहार गर्दा विद्यार्थीहरुसहित एक दर्जनभन्दा बढी घाइते भएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्