News Portal

 • ‘उपनिर्वाचनमा अन्तरघात भएको छैन’-नेकपाको निचोड

  ५७८ पटक

  काठमाडौं । सत्तारूढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले मंसिर १४ मा सकिएको उपनिर्वाचनमा कहीँ कतैबाट घात अन्तरघात नभएको निचोड निकालेको छ ।

  पार्टी केन्द्रीय कार्यालय धुम्बाराहीमा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको अध्यक्षतामा बसेको सचिवालय बैठकले यस्तो निचोड निकालेको हो । बैठकले उपनिर्वाचनको समीक्षात्मक प्रतिवेदन ३ दिनभित्र उपलब्ध गराउन सम्बन्धित निकायलाई निर्देशन दिएको नेकपाका प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठले बताए ।

  बैठकले सोचे जस्तो मतपरिणमा ल्याउन नसकेको निष्कर्ष निकाल्दै ३ दिनभित्र तल्लो तहसम्मको प्रतिवेदन ल्याउन निर्देशन दिएको हो । आफ्नो गढ मानिएको भक्तपुरको प्रदेशसभा, सुनसरीको धरान उपमहानगरपालिका र अध्यक्ष प्रचण्डको गृहजिल्ला चितवनको भरतपुरका तीनवटै वडामा पराजय हुनुको कारणसहित रिपोर्ट दिन निर्देशन दिएको हो ।

  ‘अहिलेसम्म औचपारिकरुपमा कहीँबाट पनि घात अन्तरघातको जानकारी प्राप्त भएको छैन’, उनले भने,’तर औपचारिक समीक्षा आगामी बैठकबाट निर्वाचनमा भएका जिल्ला, स्थानीय तह र वडा कमिटीले पठाएको समीक्षात्मक प्रतिवेदन प्राप्त भएपछि गर्ने छौँ ।’

  २०७४ मा भएको निर्वाचनपछि विभिन्न कारणले रिक्त ३७ जिल्लाको ५२ पदमा भएको उपनिर्वाचनमा नेकपाले ३० पद मात्रै जितेको थियो । २ तिहाइको बहुमतसहित सरकार चलाइरहेको नेकपाले सोचे जस्तो नतिजा ल्याउन नसकेपछि यसबारे बैठकमा छलफल भएको थियो ।

  बैठकमा उपनिर्वाचनको औपचारिक समीक्षा, पार्टी सङ्गठनात्मक एकीकरणको बाँकी कामबारे छलफल र निर्णय, पार्टीको कार्ययोजना तय र स्थायी कमिटी तथा केन्द्रीय कमिटी बैठक बोलाउनेबारे निर्णय लिने छ । नेकपाले सचिवालयको अर्को बैठक आगामी मंसिर २३ गते बिहान ९ बजे राखेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्