News Portal

 • टेरेनन् मेडिकल कलेज संचालकले, प्रकाश चन्द भन्छन्,- अब काठमाडौँ केन्द्रीत आन्दोलन

  ४३९ पटक

  काठमाडौँ । चिकत्सा शिक्षा संघर्ष समितिका संयोजक प्रकाश चन्दले अब काठमाडौँ केन्द्रीत आन्दोलन गर्न लागेको बताए । उनले मेडिकल कलेज संचालकहरुले सरकारको निर्देशन र आफूहरुसँग भएको सहमतिलाई ठाडै चुनौती दिएकोले थप संघर्षका कार्यक्रम गर्नु परेको बताए ।

  निर्देशनको अस्वीकार गर्दा समेत पनि सरकार चुप लागेर बसेको आरोप लगाउँदै भने, “यो सरासर लाजमर्दो कुरा हो, एक महिनाको अल्टिमेटमसहितको निर्देशनलाई धोती लगाउँदा पनि सरकार मौन बसेको छ ।” उनले मेडिकल संचालकहरुको मनपरीविरुद्ध फेरि आन्दोलन चर्काउने चेतावनी दिए ।

  काठमाडौं केन्द्रीत कार्यक्रमअनुसार आज (मंगलबार) दिउँसो माइतीघर मण्डलामा विरोध प्रदर्शनको आयोजना गरिएको छ ।

  मेडिकल संचालकहरुले सरकारीको निर्देशनलाई टेरेका छैनन् । बढी लिएको शूल्क फिर्ता गर्न सरकार दिएको एक महिनाको समय बितेर पनि दुईहप्ता भइसकेको छ ।

  मेडिकल कलेज संचालकहरुले सरकारी निर्देशनको ठाडै उलंघन गरेका मात्रै छैनन् । चितवन मेडिकल कलेजले चिकित्सा शिक्षा अध्ययन संघर्ष समितिसँग गरेको सहमति पनि कार्यान्वयन गरेन ।

  असोज ६ गते गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’, शिक्षामन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलबीच भएको संयुक्त बैठकले विद्यार्थीबाट बढी लिइएको शुल्क फिर्ता गर्न मेडिकल संचालकहरुलाई एक महिने अल्टिमेटम दिएको थियो । एक महिनाभित्र फिर्ता नगरे ठगी मुद्दा चलाउने चेतावनी समेत दिइएको थियो ।
  मेडिकल कलेज संचालकहरुले केही दिन पहिले केही पत्रकारहरुलाई बोलाएर आफूहरुले शूल्क फिर्ता नगर्ने उल्टै चुनौती दिएका छन् । बरु आगामी शैक्षिक सत्रबाट नयाँ भर्ना नलिने भन्दै सरकारलाई उल्टै चेतावनी दिएका छन् ।

  त्यस्तै चितवनस्थित चितवन मेडिकल कलेज र आन्दोलनरत विद्यार्थीबीच असोज ४ गते भएको सहमति पनि कार्यान्वयन भएन । बढी शूल्क फिर्ताको माग गर्दै लामो समयदेखि विद्यार्थीहरु आन्दोलनमा थिए ।

  जिल्ला प्रशासन चितवनको रोहबरमा चिकित्सा शिक्षा संघर्ष समिति र कलेजबीच बढी शूल्क ३० दिनमा फिर्ता गर्ने सहमति भएको थियो । बार्तामा शुल्कसम्बन्धी अध्ययन गर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय र शिक्षा कार्यालयका एक–एक जना प्रतिनिधि, चितवन मेडिकल कलेजका दुई जना प्रतिनिधि, आन्दोलनरत विद्यार्थीका दुई जना प्रतिनिधि र अभिभावकको तर्फबाट एक जना प्रतिनिधि रहेको कार्यदल गठन गर्ने सहमति भएको थियो । कार्यदललाई असोज १० गतेको समय दिइएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्