News Portal

 • पशुपति शर्माको ‘लुट्‍न सके लुट…’ पछि मगरको नयाँ गीत- ‘ठोक्न सके ठोक विप्लव, भ्रष्टलाई ठोक’ 

  २३७५ पटक

  काठमाडौं । केही दिन पहिले कलाकार तथा गायक पशुपति शर्माले नेपाली सामाज र राजनीतिबारे गीत लेखे । भिडियोसहितको उक्त गीतले नेपालीमा चर्चा निकै पायो । ‘लुट्न सके लुट कान्छा, अरु देशमा पाइदैन नेपालमै हो छुट’ उक्त गीत एकै पटक गाउँ शहर-चौक र गल्लीमा चर्चा भयो ।

  गीत बन्द नै गरियो । सत्तारुढ दलका युवाहरुले उक्त गीत बन्द गर्न धम्की नै दिए । गीतको पक्षमा माइतिघरसहित केही ठाउँहरुमा प्रदर्शन समेत गरियो । तर शर्माले उक्त गीत युट्‍युबाट हटाए पनि अन्य व्यक्ति वा संस्थाहरुले अपलोड गरेको उक्त भिडियो अहिले पनि हेर्न सकिन्छ ।

  शर्माको गीतको चर्चा सकिन नपाउँदै अर्का कलाकारले अडिसन दर्लामी मगरले ‘ठोक्न सके ठोक विप्लव…’ बोलको नयाँ गीत बजारमा ल्याएका छन् । सामाजिक संजालमार्फत विकृति-विसंगतिविरुद्ध चोटली प्रहार गर्दै अाएका मगरले विप्लव नेतृत्वको नेकपामाथि सरकराले प्रतिबन्द लगाएकै बेला उक्त गीत सार्वजनिक गरेका छन् । यो गीतमा अभिनय गरेको भिडियो छैन भने उनले अाफैले गाएको भिडियो मात्रै युट्‍युवमा अपलोड गरिएको छ ।

  गीतमा भ्रष्टहरुलाई खबरदारी गर्दै विप्लवलाई नछोड समेत भनेका छन् । उनले प्रचण्डले अाफूहरुलाई मार्न मान्छे खटाएको प्रसंगलाई गीतमा जोडेका छन् । गीतमा प्रचण्डलाई मात्रै होइन अरुलाई पनि नछोड भनिकएको छ ।

  यस्तो छ गीत

  युट्‍‍षुवबाट हटाएको शर्मा गीत

  प्रतिकृया दिनुहोस्