आज :

उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ र चिनियाँ राजदूतबीच भेटबार्ता, सडक विस्तारमा चिनियाँ कम्पनीले गरेको ढिलाईबारे ध्यानाकर्षण

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं। उपप्रधानमन्त्री एवं भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठसँग नेपालका लागि चिनीया राजदुत चेन सोङ्गले शिष्टाचार भेटवार्ता गरेका छन् । हालै जिम्मेवारीसहित नेपाल आएका राजदूत सोङ्गले मन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न मन्त्रालय पुगेका थिए ।

भेटमा दुईदेशको ऐतिहासिक सम्बन्धलाई असल छिमेकीका रूपमा अझै प्रगाढ बनाउने, निर्माण र पूर्वाधार अवस्था एवं संभावनाबारे महत्वपूर्ण छलफल भएको छ। उपप्रधानमन्त्री एवं भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्री श्रेष्ठको विभिन्न चासो र सरोकारलाई राजदुत सोङ्गले बिस्तारमा जवाफ दिए ।

त्यसक्रममा राजदुत सोङ्गले टोखा–छहरे सडकको, इआइएु प्रतिबेदन स्वीकृत गर्ने बित्तिकै चाइनाले थप कदम अगाडि बढाउने, ुफिजिबिलिटीु अध्ययन सकिनेबित्तिकै केरुङ(काठमाडौं रेलवेको काम अगाडि बढाइने, अरनिको राजमार्गको बिस्तार र मर्मतमा सहयोग गर्ने र नयाँ परियोजनाका लागि प्रस्तावहरू आएमा थप सहयोग गर्न तयार रहेको बताए ।

चिनीयाँ निर्माण कम्पनीले ठेक्का पाएकामध्ये कलंकी–चावहिल चक्रपथ, नारायणगढ–बुटवल सडक र मुग्लिन–पोखरा सडक बिस्तारमा असाध्यै ढिलाइ भएको र त्यसबाट जनताले सास्ती भोग्नुपरेकोमा समेत उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठले चासो राखेका थिए ।

कलंकी चावहिल खण्डको केही स्थानमा अझै ‘साइट क्लिएर’ नभएको र नारायणगढ–बुटवल तथा मुग्लिन–पोखरा सडक निर्माण ढिलाईबारे आबश्यक समन्वय गरेर समयमै सम्पन्न गर्न सहयोग गर्ने राजदुत सोङ्गको बताए ।

त्यस्तै, उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठले संखुवासभा(किमाथांका नाका खुलाउनेबारे समेत राजदुत सोङ्गको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal