आज :

अमेरिकी सैन्य अधिकारी बसेको पाँचतारे हाेटलमा रुसी सेनाको मिसाइल हमला 

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । युक्रेनी फौजलाई तालिम दिन आएका विदेशी सेना बसेको एक पाँच तारे होटलमा रुसी सेनाले मिसाइल हमला गरेको छ । युक्रेनको राजधानी किभमा रहेको अल्फाभिटो नामको पाँच तारे होटलमा रुसी सेनाले हमला गरेको हो ।

त्यहाँ अमेरिका र युकेबाट आएका सैन्य अधिकारी बसिरहेको बताइएको छ । त्यस्तै, केही विदेशी गुप्चार अधिकारीहरु त्यही होटलमा बसेर रुसविरुद्ध भइरहेको हमलाको योजना बनाइरहेका थिए ।

युक्रेनले पूर्वी डोनेस्ट्क र म्याकिइभमा गरिएको हमलामा सयौं रुसी सैनिकको मृत्यु भएको दाबी गरिरहेको बेला राजधानी किभमा ठूलो हमला भएको हो । यी हमलामा आफ्न ८९ सैनिकको ज्यान गएको रुसले स्वीकार गरेको छ । यो युक्रेनले हालसम्मकै ठूलो सफलता मानेको छ ।

त्यसैगरी सो क्षेत्र आसपास युक्रेनी फौजमाथि गरिएको हमलामा १३० युक्र‍ेनी  सैनिकको ज्यान गएको रुसले दाबी गरेको छ । रुस सेनाले अमेरिकाले दिएका दुईवटा हाईमार्स मिसाइल सिस्टम ध्वस्त बनाइदिएको दाबी गरेको छ ।

भारतीय रक्षविज्ञ जिडी बख्शीले युद्धमा दुबै तर्फको क्षति हुने भएपनि रणनीतिम रुपमा युक्रेन पराजित हुँदै गएको बताउँछन् । उनले युक्रेनको कुनै पनि भूभाग सुरक्षित नरहेको बताए । राजधानीमा विदेशी सैन्य अधिकारी बसेको ठाउँमा समेत हमला हुन थालेपछि अब कुनै पनि स्थान सुरक्षित नरहेको जिडी बताउँछन् ।

युद्धमा भएको क्षतिबारे पश्चिमा मिडियाले अतिरञ्जनायुक्त तरिकाले प्रचार गरेको बताउँछन् । पश्चिमा मिडियाहरुले युक्रेनको क्षति लुकाउने र रुसको झुट प्रचार गर्दै आएको बताउँदै उनले त्यसले यो युद्धमा खासै फरक नपर्ने दाबी गरे ।

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal