आज :

टुकुचा खोलामा डोजर लगाइरहेका बेला बालेनलाई तनाव दिने खबरः पद नै खारेज हुन सक्ने

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । अवैध संचरना टुकुचा खोला खोजी अभियानमा जुटिरहेका काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहलाई तनाव दिने खबर आएको छ । चुनावी खर्च विवरण समयमा नबुझाएपछि निर्वाचन आयोगले जरिवाना गरेको छ । आयोगले बालेनलाई साढे सात लाख जरिवाना तोक्दै नतिरे पद नै खारेज हुने जानकारी गराएको छ ।

शुक्रबार बसेको आयोगलेको बैठकले चुनावी परिणाम सार्वजनिक भएको ३० दिनभित्र खर्च विवरण बुझाउनुपर्ने नियम उल्लंघन गरेको भन्दै जरिवाना तोकेको हो। जरिवाना पाउनेमा पोखरा, विराटनगर, चितवन, पोखरा र वीरगन्ज महानगरपालिकाका मेयर पनि परेका छन् ।

आयोगका प्रमुख आयुक्त दिनेश थपलियाका अनुसार काठमाडौंका मेयर बालेनसँगै पोखराका मेयर धनराज आचार्य, चितवनकी मेयर रेणु दाहाल र वीरगन्जका मेयर राजेशमान सिंहलाई निर्वाचन आयोगले साढे सात लाख जरिवाना तोकेको छ । त्यस्तै, खर्च विवरण नबुझाएका धरान उपमहानगरपालिकाका मेयर हर्कराज साम्पाङलाई साढे पाँच लाख रूपैयाँ जरिवाना तोकिएको छ ।

त्यसैगरी देशैभरीका खर्च विवरण नबुझाउने जनप्रतिनिधिको सूची पनि आयोगले सार्वजनिक गरेको छ । निर्वाचन आयोग निर्वाचन आयोग ऐन दफा २६ को उपदफा १ अनुसार उनीहरूसहित १ लाख २३ हजार ६ सय २४ उम्मेदवारलाई कारबाही गर्ने निर्णय आयोगको छ। निर्वाचन परिणाम सार्वजनिक भएको ३० दिनभित्र खर्च विवरण बुझाउनुपर्ने प्रावधान छ।

पटक पटक ताकेता गर्दा पनि बेवास्ता गरेको भन्दै आयोग कारवाहीमा उत्रिएको हो । खर्च विवरण पराजति भएकाहरुले पनि बुझाउनु पर्ने आयोगले जनाएको छ । पराजित भएकाहरूको हकमा जरिवाना नतिरे उम्मेदवार बन्न नपाउने र विजयी भएकाहरूले ६ महिनाभित्र जरिवाना नतिरे उनीहरूको पद खारेज हुने आयोगले जनाएको छ ।

६ महानगरमध्ये ललितपुरका मेयर चिरिबाबु महर्जनले भने खर्च विवरण बुझाइसकेका छन् । ललितपुरकी उपमेयर अञ्जली शाक्य बज्राचार्य र पोखराकी उपमेयर मञ्जुदेवी गुरुङले पनि खर्च विवरण बुझाइसकेका छन् । आयोगले जरिवान छुट गर्न नसक्ने समेत बताएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal