News Portal

 • माओवादी महाधिवेशनः आज नयाँ नेतृत्व चयन, सहमति नजुटे निर्वाचन हुने

  डबली संवाददाता२०७८ पुस १७ गते
  ५७ पटक

  काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रको आठौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनमा आज नयाँ नेतृत्व चयन गर्ने कार्यसूची रहेको छ । शुक्रबार अध्यक्ष प्रचण्डले पेश गरेको राजनीतिक प्रतिवेदन पारित भएको छ ।

  नेता देव गुरुङले पेस गरेको विधान मस्यौदा पारित गरेपछि आज नयाँ नेतृत्व चयन गर्ने प्रक्रिया सुरु हुनेछ । महाधिवेशनको बन्दसत्र विहान ११ बजे पुनः सुरु हुनेछ । समूहगत छलफलमा विधान मस्यौदामा उठेका जिज्ञासाको जवाफ नेता देवप्रसाद गुरुङले दिएपछि पारित गर्न हलसमक्ष आग्रह गरिनेछ ।

  विधान पारित भएपछि सोही व्यवस्था अनुसार नयाँ नेतृत्व चयनको प्रक्रिया सुरु हुनेछ । माओवादीले १५ सदस्यीय पदाधिकारी र २९९ सदस्यीय केन्द्रीय समिति निर्वाचित गर्ने प्रस्ताव गरेको छ । आज हलबाट केन्द्रीय समिति चयन मात्रै गर्ने र केन्द्रीय समिति बैठकले पदाधिकारी छान्नेछ ।

  हलबाट पार्टीको तर्फबाट २९९ जना केन्द्रीय सदस्यको नाम पेश गरिनेछ । यसमा सहमति नभए चुनावी प्रक्रिया सुरु हुनेछ । सहमति नभए विधान पारित भएपछि चुनावी प्रक्रिया सुरु हुने निर्वाचन समितिका प्रमुख विष्णुपुकार श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्