Skip
आज :

दुर्गा प्रसाईः पहिला विधान महाधिवेशन प्रतिनिधि, पछि पार्टी प्रवेश

काठमाडौँ । ‘राजनीतिमा जे पनि हुन सक्छ, असम्भव भन्ने कुरा केही पनि छैन’ नेपाली भनाई फेरि एक पटक पुष्टि भएको छ । नेपाली राजनीतिमा सकारात्मकभन्दा पनि नकारात्मक सन्देश दिने कुराहरु सम्भव हुँदै गएका आएका छन् । त्यस्तै घटना हो, मेडिकल व्यापारी दुर्गा प्रसाईको एमालेमा प्रवेश ।

गोदावरीमा सम्पन्न महाधिवेशनका प्रतिनिधि भएका प्रसाई आइतबार एमाले प्रवेश गरेका छन् । पार्टी सदस्यता नलिएरै विधान महाधिवेशन प्रतिनिधि भएको खुसाला पनि भएको छ ।

आइतबार एमाले प्रवेशपछि बल्ल पार्टी सदस्यता लिएको बताइएको छ । एमालेले पार्टी सदस्यता नदिएरै वा औपचारिक रुपमा पार्टीको कार्यकर्ता नभएर महाधिवेशन प्रतिनिधि बनाएर गलत अभ्यास गरेको छ । यसको नेपाली राजनीतिमा नकारात्मक प्रभाव पर्ने विश्लेषण हुन थालेको छ ।

‘मेडिकल माफिया’ को रुपमा चिनिँदै आएका प्रसाई माओवादी केन्द्रबाट झापामा एक कार्यक्रमबीच एमालेमा प्रवेश गरेका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष ‘प्रचण्ड निकट मानिने बीएण्डसी अस्पतालका संचालक प्रसाईंलाई एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टी प्रवेश गराएका हुन् ।

पार्टी प्रवेशसँगै कार्यक्रममा बोल्दै प्रसाईँले प्रचण्ड र जनता समाजवादी पार्टी नेपाल, जसपाका संघीय परिषद्का अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईको चर्को आलोचना गरे । प्रसाईंले दुवैलाई कम्युनिस्ट भन्न लाज लाग्ने बताए । जबकी बाबुराम आफैले कम्युनिस्ट विचार परित्या गरिसकेका छन् । अहिलेकै अवस्था देख्नकै लागि क्रान्ति गरिएको भन्दै प्रचण्ड–बाबुरामलाई प्रश्न समेत गरे ।

एमाले कार्यकर्ताले ओलीलाई ‘बा’ भन्थे तर प्रसाईँले हजुरबुबा भने । उनले ओलीलाई सिंगापुरका निर्माता ली क्वान यू र मलेसियाका नेता महाथिर मोहम्मदसँग तुलना गरे ।

एमाले र माओवादी केन्द्रबीच पार्टी एकताको पूर्वसन्ध्यामा प्रसाईँले ओली र प्रचण्डलाई आफ्नो घरमा मार्सीको भात खुवाएको निकै चर्चा भएको थियो । उक्त फोटा सामाजिक संजाल र संचारमाध्यमहरुमा अहिले पनि चर्चा हुन्छ । ओली र प्रचण्डलाई प्रभावमा पार्न खोजेको भन्दै उनको आलोचना हुँदै आएको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal