आज :

माओवादी केन्द्रबाट पहिलो चरणमा प्रभाकर र पम्फा भुसाल मन्त्री बन्ने, आजै शपथ

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसका शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकारमा पहिलो चरणमा नेकपा माओवादी केन्द्रले दुई जना मन्त्री पठाउने भएको छ । देउवाले आज साँझ ६ बजे शपथ लिँदैछन् । त्यसपछि उनले बढीमा चार जना मन्त्रीलाई नियुक्त गरी आजै शपथ खुवाउने देउवाले तयारी गरेका छन् ।

मन्त्रीको नाम टुंगो लगाउन आज विहान माओवादी केन्द्रको बैठक बसेको थियो । देउवासँग छलफल गरेर मन्त्री पठाउने जिम्मा अध्यक्ष प्रचण्डलाई बैठकले दिएको थियो । माओवादी स्रोतका अनुसार प्रचण्डले स्थायी समिति सदस्य जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ र नेतृ पम्फा भुसाललाई पहिलो चरणमा मन्त्रीमा पठाउने भन्दै देउवालाई नाम टिपाएका छन् । शर्मा अर्थ र भुसाल उर्जा मन्त्री बनाउने देउवा र प्रचण्डबीच सहमति भएको बताइएको छ ।

सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा विघटनलाई बदर गर्दै प्रधानमन्त्रीमा देउवालाई नियुक्त गर्न परमादेश जारी गरेको थियो । सोहीअनुसार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आज दिउँसो देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेकी छन् ।

सर्वोच्चले प्रतिनिधिसभा बैठक बोलाउन पनि आदेश दिएको छ । अब नयाँ बन्ने सरकारको सिफारिसमा भण्डारीले प्रतिनिधिसभाको बैठक आह्वान गर्ने छिन् ।

आज बालुवाटार छोड्नुअघि निवर्तमान प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्नो सरकारले गरेका कामहरुको जानकारी गराएका थिए । उनले आफ्नो सरकारले खोप अभियान सुरु गरेपनि अब नयाँ बन्ने सरकारले फोटो खिचाएर खोप लगाएको नाटक गर्ने समेत दाबी गरे । उनले आफ्नै पार्टीका नेताको गद्धारीका कारण सरकार ढलेको बताए ।

ओलीले सर्वोच्चले प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्न दिएको आदेशलाई अस्वभाविक भएको भन्दै यसको असर इतिहाससम्म पर्ने दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal