News Portal

 • एमाले विवादः १० दिनदेखि शून्य अवस्थामा छौंः भुसाल

  डबली संवाददाता२०७८ असार २५ गते
  २१९ पटक

  काठमाडौं । नेकपा (एमाले) को विवाद सहमति नजिक भएको भन्दै सार्वजनिक भएका सूचना र समाचार झुट भएको बताइएको छ । विवाद मिलाउन १० दिनदेखि नेताहरु निरन्तर छलफलमा रहेपनि अहिलेसम्म कुनै ठोस उपलब्धी हात पर्न सकेको छैन ।

  विहीबार बुलेका बस्ने भनिएको कार्यदल बैठक नबसी सकिएको थियो । उपमहासचिव विष्णु पौडेल बैठकमा सहभागी नभएपछि बैठक बस्न नसकेको हो । विहीबार विहानको बैठकसम्म दुबै समूहका नेताहरुले विवाद सहमति नजिक पुगेको बताएका थिए । तर, बेलुका भने सहमति नभएको बताए ।

  बैठक स्थलबाट बाहिँदै गर्दा नेता माधव कुमार नेपाल समूहबाट कार्यदल सदस्य रहेका उपमहासचिव घनश्यम भुसालले विवाद मिलाउन गठन भएको कार्यदलको प्रगति १० दिनदेखि शून्य अवस्थामा रहेको बताए । अहिलेसम्म कुनै प्रगति नभएको भुसालले संचारकर्मीलाई जानकारी दिए । “हामी झन्डै १० दिनअघि जुन अवस्थामा थियौँ अहिले त्यही अवस्थामा छौँ । खास प्रगति गरेका छैनौँ” भुसालले भने ।

  ओली समूहबाट वार्ता टोली सदस्य सुवास नेम्वाङले आज विहान बस्ने बैठकले सहमतिसहित निष्कर्ष दिने बताए । उनले पनि अहिलेसम्म खासै प्रगति नभएको स्वीकार गर्दै आज बस्ने बैठकले निष्कर्ष निकाल्ने आशावादी रहेको बताए ।

  बैठक आज विहान ११ः३० बजे अर्थ मन्त्रालयमा बस्ने बताइएको छ । यसअघि पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र नेता नेपालबीच पनि वान टू वान वार्ता भएको थियो । तर, दुबै नेताबीच खासै सहमति नभएको नेताहरुले बताएका छन् ।

  नेपाल निकट नेताहरुले ओलीले अदालतको फैसलालाई प्रभावित गर्न आफूहरुलाई अल्झाइरहेको आशंका व्यक्त गर्न थालेका छन् ।

  प्रतिनिधिसभा विघटनविरुद्ध परेका रिटमाथिको सुनुवाई असार २८ गतेसम्म हेर्दाहेर्दैमा राखिएको छ । सर्वोच्चले २८ गते फैसला दिने सक्ने भएकोले त्यतिबेलासम्म एमाले विवाद मिलेको सन्देश दिन ओली समूहले वार्ताको नाटक गरिरहेको नेपाल समूहका नेताहरु बताउँछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्