आज :

काँग्रेस ओली सरकार ढाल्न तयार ! देउवा भन्छन्– प्रधानमन्त्री पाए भाग्नेवाला छैन

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेस ओली नेतृत्वको वर्तमान सरकार ढाल्न तयार भएको छ । संसदीय दलका नेता तथा पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई ढालेर नयाँ प्रधानमन्त्री बन्न तयार भएका छन् ।

योसँगै काँग्रेसको संस्थापन र (नेकपा)को प्रचण्ड–नेपाल समूहका नेताहरुले तीब्र रुपमा छलफल अगाडि बढाएका छन् । सभापति देउवाले आफू निकट पार्टीका नेताहरुलाई प्रचण्ड नेपाल समूहका नेताहरुसँग छलफल गर्न खटाइसकेका छन् ।

बुधबार चितवनमा एक सार्वजनिक कार्यक्रममै देउवाले प्रधानमन्त्रीको जिम्मा पाएँ पछि नहट्ने बताएका थिए । बुधबार पूर्वसांसद स्वर्गीय एकनाथ रानाभाटप्रति श्रद्धाञ्जली दिन आयोजित सभामा बोल्दै देउवाले परिस्थिति सिर्जना भए आफू सरकारको नेतृत्व गर्न तयार रहेको बताए । उनले कांंग्रेसलाई पदको लोभ नभएको तर, काँधमा आएको जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताए । “प्रधानमन्त्री पाऊँ, प्रधानमन्त्री पाऊँ भनेको पनि छैन । तर, जिम्मेवारी आयो भने भाग्नेवाला पनि छैन” देउवाले भने ।

त्यसअघि सोही कार्यक्रममा सहभागी हुन चितवन पुगेका पार्टी महामन्त्री शशांक कोइरालाले पनि प्रचण्ड नेपाल समूहसँग मिलेर सरकार नेतृत्व गर्न काँग्रेस तयार रहेको बताइसकेका थिए ।

सोही कार्यक्रममा सहभागी वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले भने काँग्रेसले सरकारमा जानु नहुने बताएका थिए । उनले जनताले काँग्रेसलाई पतिपक्षको जिम्मेवारी दिएको धारणा राखेका थिए । दुबै नेताबीच सार्वजनिक कार्यक्रममै घोचपेच समेत भयो । देउवाले कार्यक्रममै पौडेललाई सानो मन नगर्न आग्रह समेत गरे ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभा विघटन गरेर मध्यावधि चुनावको घोषणा गरेसँगै काँग्रेस दुई भागमा बाँडिएको थियो । देउवा मध्यावधिका पक्षमा उभिएका थिए भने पौडेलले संसद पुनर्स्थापनाका लागि आन्दोलनमा जोड दिए । सर्वोच्च अदालतको आदेशले संसद पुनर्स्थापना भएपछि देउवा र पौडेलबीच नयाँ सरकार गठनलाई लिएर विवाद सुरु भएको छ ।

काँग्रेसले सुरुमा (नेकपा)को विवाद नटुंगिएसम्म कुनै पक्षलाई साथ नदिने निर्णय गरेको थियो तर संसद बैठक बस्ने दिन नजिकिँदै गर्दा काँग्रेस ओलीलाई ढालेर सरकारको जिम्मा लिन तयार भएको छ ।

यसैबीच भावी समीकरणलाई लिएर मंगलबार बिहान मीनेन्द्र रिजालले माधवकुमार नेपाललाई भेटेपछि साँझ नेपालनिकट नेता सुरेन्द्र पाण्डद्वारा निवासमै पुगेर कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवासँग भेट, नेकपा प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठ र कांग्रेस सहमहामन्त्री डा. प्रकाशशरण महतबीच पनि छलफल ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal