आज :

भारी वर्षातसँगै हिमपातका कारण जनजीवन कष्टकर

काठमाडौं । शुक्रबार डोल्पा, बाजुरा लगाएतका पश्चिमी जिल्लाहरुमा भारी वर्षात भएको छ ।भारी हिमपातसंगै अत्याधिक चिसो बढेकाले त्यहाँको जनजीवन कष्टकर भएको छ । अहिले डोल्पाको तापक्रम –९ डिग्री सेल्सियस रहेको छ ।

डोल्पामा बिहीवार दिउँसोदेखिको बदलीसँगै रातिदेखि वर्षात् र हिमपात शुरु भएको हो । बाक्लो हिमपातका कारण किसान भने उत्साहित र खुशी भएका छन् । समयमै हिमपात र वर्षा नहुनाले त्यहाँका किसान चिन्तित थिए । बिहीबार रातिबाट बर्षासँगै हिमपात हुन थालेपछि किसान खुशी भएका छन्।लामो समयसम्म पानी नपरेपछि लगाएका हिउँदेबाली खेतमै सुक्ने भयो भनेर चिन्तित बनेका किसान बर्षासँगै हिमपात हुन थालेपछि अब खेतबारी मलिलो भएर बारी सप्रिने भयो भन्दै उत्साहित भएका छन् ।

तराई भेगमा पनि चिसोको कारण जनजीवन प्रभावित भएको छ । विगत तीन दिनदेखि बाक्लो हुस्सु र अत्याधिक चिसोका कारण महोत्तरीलगायत तराईको जनजीवन प्रभावित भएको छ ।

जल तथा मौसम विभागका अनुसार सुदूर पश्चिम प्रदेश, कर्णाली प्रदेश, गण्डकी प्रदेश, लुम्बिनी प्रदेशका धेरै स्थानहरु तथा प्रदेश न १ र बागमती प्रदेशका केही स्थानहरुमा ३ दिनसम्म हल्का देखि मध्यम बर्षा हुने संभाबना रहेको बताएका छन् । देशका उच्च पहाडी र हिमाली भू(भागका धेरै स्थानमा हल्का देखि मध्यम हिमपातको सम्भावना समेत रहेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal