News Portal

प्रधानमन्त्रीलाई लक्षित गरेर विमानस्थलमा शक्तिशाली वि’स्फोट, २२ जनाको मृत्यु

डबली संवाददाता२०७७ पुस १६ गते
८५ पटक

काठमाडौं। यमनका प्रधानमन्त्रीलाई लक्षित गरेर विमानस्थलमा शक्तिशाली वि स्फोट भएको छ । वि स्फोटमा परी दुई उपमन्त्री सहित ५० जना घाइते भएका छन् भने २१ जनाको ज्यान गएको छ ।

यमनका प्रधानमन्त्री मीन अब्दुल मलिक सइदले आफू र मन्त्रिपरिषद् सदस्यहरू सकुशल रहेको बताउनुभएको बीबीसीले जनाएको छ । केही समयअघि गठन भएको सरकारका सदस्यहरू चढेको विमान छिमेकी साउदी अरेबियाबाट आएर अवतरण गरेको केहीबेरमै वि स्फोट भएको थियो ।

यमनको एउटा समाचार वेबसाइट अल-मस्दरले वि स्फोट दक्षिणी भागमा रहेको एडन सहरको विमानस्थलमा भएको र श्रम मन्त्रालयका उप-सचिव मारिएका र दुई जना उप-मन्त्री घाइते भएका उल्लेख गरेको छ । यमनका सूचना मन्त्रीले हुथी वि द्रोहीहरूल वि स्फोट गराएको आरोप लगाएका छन् तर उनीहरुले घटनाको जिम्मा लिएका छैनन् ।

यमन सन् २०१५ देखि द्वन्द्वको चपेटामा छ । यमनमा द्वन्द्वका कारण एक लाख १० हजारभन्दा धेरैले ज्यान गुमाइसकेका बताइएको छ । द्धन्दका कारण यमनका लाखौं मानिसलाई भोकमरीको चपेटामा पारेको छ । कोरोना महामारीले यमनको अवस्था झन् कमजोर बनाइदिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्