आज :

संसद विघटनविरुद्ध काँग्रेसले १३ गते र प्रचण्ड-माधव समूहले १४ गते प्रदर्शन गर्ने

काठमाडौँ । संसद विघटन गर्ने प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको कदमविरुद्ध नेपाली काँग्रेस र (नेकपा)को प्रचण्ड–नेपाल समूहले छुटाछुटै आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गरेका छन् । नेपाली काँग्रेसको विहीबार बसेको केन्द्रीय समिति बैठकले यही पुस १३ गते देशभर विरोध प्रदर्शन गर्ने निर्णय गरेको छ ।

विहीबार बसेको काँग्रेस केन्द्रीय समिति बैठकले देशका सबै १ सय ६५ निर्वाचन क्षेत्रमा विरोध प्रदर्शन गर्ने निर्णय गरेको छ । थप कार्यक्रम यसपछि सार्वजनिक गर्ने काँग्रेसले बताएको छ । बैठक अहिलेपनि जारी छ ।

त्यसैगरी (नेकपा)को प्रचण्ड र माधव कुमार नेपाल समूहले यही पुस १४ गते देशभर विरोध प्रदर्शन गर्ने निर्णय गरेको छ । बिहीबार बबरमहलमा जारी केन्द्रीय कमिटी बैठकले संसद् विघटनको विरुद्ध आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गर्ने प्रस्ताव पारित गरेको हो ।

बैठकले प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठको संयोजकत्वमा आन्दोलन समिति गठन गरेको छ । आन्दोलनका कार्यक्रम अन्तर्गत पुस १० गते बिहान १० बजे सो समूहका सबै केन्द्रीय कमिटी सदस्य र सांसदहरु माइतीघरमण्डलामा उपस्थित भएर विरोध प्रदर्शन गर्ने । त्यसपछि सोही टोली निर्वाचन आयोगमा जाने भएको छ ।

यो समूहले आफ्नो धारणा सार्वजनिक गर्न भोलि दिउँसो २ बजे पत्रकार सम्मेलनको आयोजना समेत गरेको प्रवक्ता श्रेष्ठले बताए । संसद विघटनविरुद्ध प्रचण्ड नेपाल समूहले नेपाल बन्दसम्मका कार्यक्रम सार्वजनिक बताएको छ ।

बैठकले पार्टीका कार्यक्रम पनि तय गरेको छ । जसअनुसार पुस ११ गते सातै प्रदेशका कमिटीको बैठक आयोजना गर्ने, १२ गते ७७ जिल्लामा जिल्लास्तरीय भेला आयोजना गर्ने तय भएको छ ।

बैठकले सचिवालय, स्थायी कमिटी, केन्द्रीय कमिटीलगायतको पदपूर्ति गर्ने जिम्मा स्थायी कमिटीलाई दिने निर्णय गरेको छ ।
त्यसैगरी शुक्रबार (भोलि) सबै केन्द्रीय समिति सदस्यसहित सर्वोच्च अदालत घेराउ गर्ने निर्णय पनि गरेको छ । जसको नेतृत्व पार्टी प्रवक्ता श्रेष्ठले गर्नेछन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal