News Portal

 • कक्षा ११ लाई नयाँ पाठ्यक्रमबाट पढाउन शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन

  डबली संवाददाता २०७७ काक्तिक ४ गते
  ४१७ पटक

  काठमाडौँ । यो बर्षको शैक्षिक सत्रदेखी कक्षा ११ लाई नयाँ पाठ्यक्रमबाट पढाउन शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन गरेको छ । शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले कक्षा ११ मा नयाँ पाठ्यक्रम अनुसार पढाउन निर्देशन दिएको छ । नयाँ पाठ्यक्रम लागु भए–नभएको अनुगमन गर्न भने सम्बन्धित स्थानीय तहलाई जिम्मेवारी दिइएको छ ।

  त्यस्तै शिक्षा मन्त्रालयले पनि अभिभावक तथा विद्यार्थीलाई पनि नयाँ पाठ्यक्रम पढाइ हुने निश्चित भएपछि मात्रै भर्ना गर्न र गराउन मन्त्रालयले आग्रह गरेको छ ।

  मन्त्रालयले ‘‘कक्षा ११ सञ्चालन भएका सबै विद्यालयहरूले स्वीकृत नयाँ पाठ्यक्रम अनुसार मात्र पठनपाठन गर्न, गराउन तथा सोही अनुसार विद्यार्थीको मुल्यांकन गर्ने व्यवस्था गर्नसमेत सम्बन्धित सबै विद्यालयहरूलाई जानकारी गराइन्छ’

  कतिपय विद्यालयले पुरानै पाठ्यक्रम अनुसार पढाएको गुनासो आएपछि मन्त्रालयले निर्देशन जारी गर्नु परेको मन्त्रालयका उपसचिव विदुरराज गिरीले जानकारी दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्