News Portal

 • कोरोना संक्रमणबाट थप चार जनाको ज्यान गयो

  डबली संवाददाता२०७७ कात्तिक २ गते
  १२५ पटक

  काठमाडौं । नेपालमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट थप चार जनाको ज्यान गएको छ । बार्दियाका कोरोना संक्रमितको भेरी अस्पताल नेपालगन्जमा उपचारको क्रममा ज्यान गएको छ । बर्दियाको ठाकुरबाबा नगरपालिका–६ का ४२ वर्षीय पुरुषको उपचारका क्रममा आइतबार बिहान निधन भएको हो ।

  स्वास्थ्य कार्यालय बाँकेका कोरोना फोकलपर्सन नरेशबाबु श्रेष्ठका अनुसार कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि उनलाई पहिला नेपालगन्ज मेडिकल कलेज कोहलपुरको कोभिड वार्डमा उपचार सुरु गरिएको थियो । त्यहाँ स्वास्थ्यमा सुधार नभएपछि ११ दिनपछि २७ गते भेरी अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । उनलाई असोज १६ गते कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।

  मृतकलाई आईसीयूमा भेन्टिलेटरको सहायतामा प्लाज्मा थेरापीबाट समेत उपचार गरिएको थियो । कोरोनासँगै डेंगुको संक्रमण समेत रहेको अस्पतालले जनाएकव छ । उनी कोरोनाबाट ज्यान गुमाउने बर्दियाका तेस्रो व्यक्ति हुन् ।

  त्यसैगरी बिराटनगर र धरानमा गरी थप तीन जना कोरोना संक्रमितको ज्यान गएको छ । उनीहरुको बिराटनगरको कोशी अस्पताल कोभिड १९ उपचार केन्द्र, नोबेल मेडिकल कलेज र बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा एक–एक जनाको निधन भएको हो ।

  बिराटनगर महानगरपालिका–१२ का ५५ वर्षीय पुरुषको कोशी अस्पताल कोभिड–१९ उपचार केन्द्रमा शनिबार राति १०ः५५ बजे निधन भएको थियो । ती पुरुषलाई असोज १३ गते कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । त्यस्तै बिराटनगर महानगरपालिका–७ का एक वृद्ध पुरुषको नोबेल शिक्षण अस्पतालमा निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित उनको आइतबार बिहान करिब ९ बजे निधन भएको थियो । असोज २५ गते अस्पताल भर्ना गरिएको थियो ।

  यसैगरी सुनसरीको इटहरी उपमहानगरपालिका–९ का ७९ वर्षीय कोरोना वृद्धको कोरोनाबाट ज्यान गएको छ । बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा उपचारको क्रममा ती पुरुषको पनि निधन भएको हो । प्रतिष्ठानका सहप्रवक्ता डा. आशिष श्रेष्ठका अनुसार उनको उपचारका क्रममा आइतबार बिहान ३ः०५ बजेतिर निधन भएको हो । उनी मुटु सम्बन्धी पुरानै रोगबाट पीडित थिए ।
  असोज २६ गते कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि २७ गते नै अस्पताल भर्ना गरिएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्