News Portal

 • नेपाल वायु सेना निमगका नयाँ महाप्रवन्धकको विश्वासः निगमलाई नाफमा पुर्याउन सकिन्छ

  डबली संवाददाता२०७७ असोज २७ गते
  ३४५ पटक

  काठमाडौं । नेपाल वायुसेवा निगमका नवनियुक्त महाप्रवन्धक डिमप्रसाद पौडेलले विमान थप गरी निगमलाई नाफाको प्रत्याभूति गर्ने बताएका छन् । पदभार ग्रहण गर्दै सोमबार पौडेलले निगमलाई गतिशिल बनाउन एक्लो प्रयास पर्याप्त नहुने भन्द‍ै सबैको सहयोग हुनेमा विश्वास व्यक्त गरे ।

  पदभारको अवसरमा बोल्दै नवनियुक्त महाप्रवन्धक पौडेलले उड्डयन क्षेत्रमा आफ्नो अनुभव नयाँ भए पनि सरकारले विश्वास गरी नयाँ जिम्मेवारी प्रदान गरेकोमा आभार समेत व्यक्त गरे । मन्त्रिपरिषदको गत बिहीबारको बैठकले पौडेललाई ४ वर्षको लागि महाप्रवन्धक पदमा नियुक्त गरेको थियो ।

  सो अबसरमा कार्यक्रममा सञ्चालक समितिका अध्यक्ष सुशील घिमिरेले निगमले व्यवस्थापन विज्ञ र युवा महाप्रवन्धक पाएको भन्दै खुसी व्यक्त गर्दै कोरोना महामारीको अवस्थामा पनि निगमले उल्लेखनीय सेवा प्रदान गर्दै आएकोमा खुशी व्यक्त गरे । उनले पारस्परिक सल्लाह र समझदारीको आधारमा नयाँ महाप्रवन्धकको नियुक्ति भएकोले मिलेर काम गर्ने विश्वास दिलाए ।

  कार्यक्रममा नायव महाप्रवन्धक गणेशबहादुर चन्दले निगमबारे पूर्ण जानकारी राख्नु हुने व्यक्ति निगमको महाप्रवन्धक भएकाले पनि निगमले गति लिने विश्वास व्यक्त गरे । त्यस्तै आधिकारिक ट्रेड युनियनका अध्यक्ष सुभास डाँगीले निगमसँग पर्याप्त सम्भावना भए पनि हालको समस्याबाट पार पाउन निकै महत्वपुर्ण प्रयास आवश्यक रहेको बताए ।

  राजधानी तथा क्षेत्रीय उडानसहित देशभरका २३ भन्दा बढी गन्तब्यमा निगमले आन्तरिक उडान गर्दै निगमसँग अहिले दुई वटा मात्रे विमान संचालनमा छन् ।
  त्यस्तै अन्तर्राष्ट्रियतर्फ दुई थान वाईड बडी ए ३३० र दुई थान न्यारोबडी ए ३२० जहाज छन् । निगमले भारतका तीनसहित विभिन्न मुलुकका नौ गन्तब्यमा अन्तर्राष्ट्रिय उडान भर्दै आएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्