News Portal

 • कोरोना कहरबीच पाकिस्तानमा विद्यालयहरु खुले

  डबली संवाददाता२०७७ असोज १५ गते
  २२४ पटक

  काठमाडौं । कोरोना कहरबीच पाकिस्तानमा शैक्षिक संस्थाहरु सुचारु भएका छन् ।  कोरोनाभाइरसको महामारी फैलिएसँगै बन्द भएका शैक्षिक संस्था सुचारु गर्न पाकिस्तान सरकारले अनुमति दिएको छ ।

  केन्द्रीय शिक्षामन्त्री शाफ्क्वात मोहमुदले कोरोनाभाइरसको महामारीकाबारेमा विश्लेषणात्मक अध्ययन गरी सरोकारवालाको सुझावका आधारमा विद्यालय खोल्ने निर्णय गरिएको जानकारी दिए । विद्यालय बन्द हुँदा सबैभन्दा बढी प्राथमिक तहका विद्यार्थी प्रभावित भएको र अहिले खुलेपछि सबैभन्दा धेरै पनि उनीहरु नै आएको उनले बताए ।

  शैक्षिक संस्था बन्द भएको ६ महिनापछि सबै शैक्षिक संस्था सञ्चालन गर्न थालिएको पाकिस्तान सरकारले जानकारी दिएको छ । अधिकारीहरुका अनुसार सरकारी तथा निजी दुवै प्रकारका विद्यालयहरुले स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गर्दै पठनपाठन गर्ने तयारी गरेको पाकिस्तानी संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । स्वास्थ्य सतर्कतासम्बन्धी मापदन्ड पालनामा भने अत्यन्त कडाइ गरिएको छ ।

  त्यसैगरी, मापदन्ड पर्याप्तरुपमा पालना भएको वा नभएकोबारेमा अनुगमन गर्न विभिन्न संयन्त्र पनि परिचालन गरिएको अधिकारीहरुले जानकारी दिएका छन् ।

  कोरोना भाइरसबाट पाकिस्तानमा अहिलेसम्म ३ लाख १२ हजार २६३ जना संक्रमित भएका छन् भने ४७९ जनाको ज्यान गएको छ । पाकिस्तानमा अहिलेपनि कोरोनाभाइरसको संक्रमणका कारण ४६७ जना गम्भीर अवस्थामा रहेको बताइएको छ । पाकिस्तानमा २ लाख ९६ हजार ८८१ जना अहिले पूर्णरुपमा संक्रमणमुक्त भइसकेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्