News Portal

 • चीनले बनाएको खोपले बिश्वास जित्दै, बिश्वमा बितरण गर्ने यस्तो छ योजना

  डबली संवाददाता२०७७ असोज ९ गते
  २८३ पटक

  काठमाडौँ । हालै मात्र चीनले बनाएको खोपले राम्रो नतिजा दिएको छ । चिनियाँ खोप निमार्ता कम्पनी सिनोभ्याकका प्रमुख कार्यकारी यीन वेडोङ्ले दिएको जानकारी अनुसार अमेरिका लगायतका देशहरु सफल्क्ता प्राप्त गर्न नसकेको अवस्थामा चिनले राम्रो काम गरेको बताएको हुुन् ।

  त्यसैगरी उनले चिनियाँ औषधि निर्माता कम्पनी सिनोभ्याकले आफूले विकास गरिरहेको कोरोनाभाइरस विरुद्धको खोप सन् २०२१ मा तयार हुने बताएको छ । तयार पछि कम्पनीले यो खोप संयुक्तराज्य अमेरिका लगायत विश्वका विभिन्न मुलुकमा वितरण गरिने जनाएको छ ।

  उनले मानवमा तेस्रो तथा अन्तिम चरणको परीक्षण सफल भएमा संयुक्तराज्य अमेरिकामा कोरोनाभ्याक खोप बिक्री गर्न अमेरिकी खाद्य तथा औषधि प्रशासन समक्ष आवेदन दिइने बताएको छन् ।

  त्यसैगरी उनले भने शुरुमा हाम्रो रणनीति चीन र वुहानका लागि डिजाइन गरिएको थियो । तर, जुन र जुलाईमा हामीले हाम्रो रणनीतिमा परिमार्जन ग¥यौं । हामीले यो भ्याक्सिन विश्वमै आवश्यक भइसकेको बुझ्यौं,” “हाम्रो लक्ष्य अमेरिका, युरोपेली संघ र अन्य मुलुक लगायत विश्वलाई खोप प्रदान गर्नु हो । ”

  हाल चीनमा सरकारी स्वामित्वको समेत ४ वटा कम्पनीले लगायत कम्पनिहरुले कोरोना विरुद्धको खोप विकास गरिरहेका छ । त्यहाँ सैनिक स्वामित्वको क्यानसिनोले पनि खोप निर्माण गरिरहेको छ । हाल चीनमा थप खोपहरु पनि बिकास भैराखेको चिनीयाँ सन्चार माध्यामाहरुले जनाएको छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्