आज :

हुम्ला कोरोनाको ‘ग्रीनजोन’ मा रहेन, सर्केगाडकी २१ वर्षीय युवतीमा कोरोना संक्रमण

सुर्खेत । कोरोना भाइरस संक्रमणमुक्त रहँदै आएको हुम्लामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । लामो समयदेखि ग्रीन जोन अर्थात कोरोना संक्रमण शून्य रहेको हुम्लामा एक युवतीमा कोरोना  संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

सर्केगाड गाउँपालिका-५ की २१ वर्षीय युवतीमा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको हो । योसँगै अब हुम्लामा जान अनिवार्य पीसीआर रिपोर्ट चाहिने भएको छ । सहायक प्रमुख जिल्ला अकिधकारी दत्तराज हमालको नेतृत्वमा बसेको डिसिएमसी बैठकले पिसीआर रिर्पोट बिना जिल्ला भित्रिन नदिने निर्णय गरेको पत्रकार नरजन तामाङले जानकारी दिएका छन् ।

युवती बाँकेको नेपालगञ्ज विमानस्थलदेखि शनिबार सिमकोट पुगेर आइतबार माउन्टेन्ट हेलिकोप्टरबाट सर्केगाड हुँदै गोठी गाउँ पुगेकी थिइन् । उनी गाउँ पुगेको बेला कोरोना पोजेटिभ रिपोर्ट आएको खबर पुगेको थियो । कोहरलपुर ल्यावमा संकलन गरिएको स्वावको नजिता पोजेटिभ देखिएको थियो । हुम्ला जाने प्रयोजनको लागि पीसीआर परीक्षण गरिएपनि रिपोर्ट नआउँदै उनी यात्रा सुरु गरेकी थिइन् ।

हवाई र स्थलमार्गबाट हुम्ला भित्रिने यात्रुहरुले अनिवार्य पीसीआर परीक्षण गर्नुपर्ने छ । संक्रमित युवतीको जिल्ला प्रहरी कार्यालय हुम्लाले कन्टयाक टेसिङ गरी सचेत र सजक रहन आग्रह गरेको छ । आजबाट हवाई सेवा सुचारुभएपछि स्थानीय कोरोना संक्रमण फैलिन सक्ने भन्दै चिन्तित भएका छन् ।

कोरोना संक्रमण बढिरहेको छ । आइतबार देशभर थप १३२५ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको थियो । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार आइतबारसम्म देशभर ६४ हजार १ सय २२ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भईसकेको थियो ।

त्यसैगरी कोरोना जितेर घर फर्किनेको संख्या ४६ हजार २ सय ३३ जना पुगेको थियो । आइतबारसम्म ७ हजार ४ सय ५१ जना करेन्टाइन  रहेको छन् भने आईसोलेसनमा १७ हजार ४ सय ७८ जना रहेका थिए । ९ लाख १४ हजार २ सय ९० जनाको पिसियार टेष्ट भएको थियो ।

आइतबार देशभर थप  ११ जनाको ज्यान गएको पुष्टि भएको थियो । योसँगै ज्यान गुमाउनेको सख्या ४११ पुगिसकेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal