News Portal

 • मेडिकल सामग्री आपूर्तिमा ठूलो अनिमियता गर्ने ओम्नी समुहलाई सरकारले कालोसूचीमा राख्यो

  डबली संवाददाता २०७७ भदौ २९ गते
  ३५१ पटक

  काठमान्डौं । विश्वभर कोरोना माहामारी सकंटको बेला मेडिकल सामाग्री आपुर्तिमा अनिमियता गरेको ओम्नि समुहलाई सरकारले १ बर्ष सम्मको लागी कालो सुचिमा राखेको छ । सोमबार सार्वजनिक खरिद अनुगमन कार्यालयले एक सुचना जारी गदै भदौं देखि लागु हुने गरी ओम्निलाई कालोसुचिमा राखेको जानकारी गराएको हो ।

  सरकारले कोरोना माहामारीलाई नियन्त्रण गर्ने उदेश्य अनुरुप ओम्नी समूहलाई स्वास्थ्यसेवा विभाग मार्फत गत चैतमा करीब रु. एक अर्ब २५ करोडको मेडिकल सामग्री खरिदकोे ठेक्का दिएको थियो ।

  उक्त मेडिकल सामग्री खरिदमा करोडौं रूपैयाँ अनियमितता गरेको खुलेपछि लामो समय देखि ओम्निी बिबादित बनेको थियो । त्यस्तै जनस्तर पाट पनि ओम्निको यस्तो हर्कतको ब्यापक बिरोध भएको थियो । यस्तो आरोपकमो लामो समयको अनुसन्धान पछि सरकारले अहिले ओम्निी सग ठेक्का खारेज गरेर कालो सुचिमा राख्ने निर्णय गरेको छ ।

  ओम्नि समुह कालो सुचिमा परेपछि अब कम्पनीले १ वर्ष सम्म सार्वजनिक निकायको कुनै पनि खरिद तथा ठेक्का प्रक्रियामा भाग लिन पाउने छैन् । स्वास्थ्य सेवा विभागको सिफारिसमा ललितपुर कृष्णगल्ली कार्यालय भएको र तुलहरी सिंह प्रमुख व्यक्ति रहेको ओम्नि(ओबीसी) आई प्रालिलाई एक वर्षका लागि कालोसूचीमा राखिएको सार्वजनिक खरिद अनुगमन कार्यालयले सुचना मार्फत जनकारी गराएको छ ।

  कालोसूचीमा परेकोओम्निी सार्वजनिक खरिद अनुगमन कार्यालयले हिजो, २८ भदौदेखि लागू हुनेगरी १ वर्षका लागि ओम्नीलाई कालोसूचीमा राखेको हबताएको छ ।
  यसअघि स्वास्थ्य सेवा विभागले गत चैतमा ठेक्का सम्झौता रद्द गरी ओम्नीलाई कारबाही गर्ने निर्णय गरेको थियो । यसअघि नै विभागले सार्वजनिक खरिद अनुगमन कार्यालयलाई यो कम्पनीलाई कालोसूचीमा राख्न सिफारिस गरेको थियो।

  प्रतिकृया दिनुहोस्