News Portal

 • सेनिटाइजरमा विषालु रसायन भेटियो, यि ५कम्पनिको सेनिटाइजर प्रयोग नर्गन सरकारको आग्रह

  डबली संवाददाता २०७७ भदौं २७ गते
  ४५७ पटक

  काठमान्डौं । हाल बिश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाबाट बच्न हामि ह्याण्ड सेनिटाइजर प्रयोग गरिरहेका छौ । तर पछिल्लो समय नेपालमा केहि कम्पनिको सेनिटाइजरमा विषाक्त रसायन भेटिएको छ । ति कम्पनिको सेनिटाइजर प्रयोग नगर्न सरकारले आग्रह गरेको छ ।

  त्यस्तै सरकारले विभिन्न कम्पनीले उत्पान गरेको ह्याण्ड सेनिटाइजरको बिक्री वितरणमा रोक पनि लगाइ सकेको छ । उक्त रसायनले मानिसको सरिरमा तथा स्वास्थ्यमा गम्भीर असर पार्ने जनाएको छ । त्यस्तै उत्पादन तथा विक्री वितरण रोक्का राख्न विभागले सुचना जारी गरेको छ ।

  आज औषधि व्यवस्था विभागले एक सुचना जारी गदै विभिन्न ५ कम्पनीले उत्पादन गरेको ह्याण्ड सेनिटाइजरमा विषाक्त रसायन मिसाएको पाइएको भन्दै बिक्री वितरणमा रोक लगाएको जनाएको छ ।

  विभागले नेपाल कायाकल्प उद्योग भक्तपुर तथा हाइजिन सोप एण्ड केमिकल, आधार केमिकल एण्ड फुट इन्डस्ट्रिज, सर्च चेम कम अर्बल प्रोडक्ट र सूर्यमुखी अर्बल काठमाडौंले उत्पादन गर्दै आएको ह्याण्ड सेनिटाइजरमा विशाक्त रसायन समावेश भएको पाइएकोले प्रयोग नगर्न शनिबार एक सूचना जारी गर्दै जानकारी गराएको छ ।

  यसैिच शनिबार दिउसाे सम्म र हिजो शुक्रबार स्वास्थ्य तथा जनसङख्या मन्त्रालयको नियमित प्रेश बिफिङपछि गरी थप ६ जनाको निधन भएको छ ।

  निधन हुनेमा २ जना काठमाडौ उपत्यकाका समेत रहेको छन् । आज बिहान १ जना उपत्यकको ललितपुरको पाटन अस्पताल र १ जनाको मेघा अस्पतालमा उपचारको क्रममा निधन भएको हो ।

  त्यस्तै शनिबार विहान पोखरामा एकजना कोरोना स्रमितको निधन भएको छ । उनि स्याङ्जाका हुन् संक्रमितको निधन भने पोखरामा उपचारको क्रममा भएको हो ।

  स्याङ्जामा ज्यान गुमाउने ८५ वर्षका पुरुष हुन् । उनि स्याङ्जा पुतलीबजारका हुन् । त्यस्तै, शुक्रबार करिब १२ बजे पछि रुपन्देहीको बुटवलमा पनि कोरोना संक्रमणका कारण एक पुरुषको निधन भएको छ ।

  त्यस्तैगरी शनिबार चितवनमा पनि कोरोनाभाइरसका कारण एक जनाको निधन भएको पुष्टि भएको छ । हाल सम्म कोरोनाभाइरस संक्रमणका कारण निधन नेपालमा ३ सय २७ ज्यान गुमाई सकेको छन् । तर स्वास्थ्य तथा जनसङख्या मन्त्रालयले पुष्टि गर्न बाकि छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्