News Portal

 • कोरोनाबाट पुर्व मुख्य न्यायाधीश चालिसेको काठमान्डौंमा ज्यान गयो

  डबली संवाददाता २०७७ भदौ १६ गते
  २२७ पटक

  काठमान्डौं । कोरोना सक्रमणबाट पुर्व न्यायाधीशको ज्यान गएको छ । मुख्य न्यायाधीश माधवप्रसाद चालिसेको कोरोनाभाइरस कोरोनाबाट ज्यान गएको हो । उहाको कोरोना संक्रमणबाट ७० वर्षको उमेरमा शहीद गंगालाल राष्ट्रिय हृदय केन्द्र, बाँसबारीमा ज्यान गएको पारिवारिक स्रोतले जनाएको छ ।

  उनि लामो समय देखि मुटुसम्बन्धी रोगबाट पीडित थिए । यसैको उपचारको लागी ५ दिनअघि अर्थात भदौं ९ गते अस्पताल भर्ना भएका उनलाई परीक्षणका क्रममा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । त्यसपछि उनको परिवारका सबै सदस्य होम आइसोलेसनमा राखेको उनका भाई कृष्णराज चालिसेले बताए ।

  काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर ३ निवासी चालिसेका श्रीमती, एक छोरा र तीन छोरी छन् । चालिसे २५ असार २०७० मा ६३ वर्षे उमेरहदका कारण तत्कालीन पुनरावेदन अदालत पोखराको मुख्य न्यायाधीशबाट अवकाश पाएका थिए । ५ भाइको परिवार सहित उनिहरु एउटै कोलोनीमा बस्दै आएका थिए।

  काठमाडौं महानगरपालिका ३ का अध्यक्ष दीपक केसीलेले दिएको जानकारी अनुसार नेपाली सेनाले चालिसेको शव व्यवस्थापन गर्ने बताए ।

  यसैिबच अाजै कोरोेनाबाट ४जना कैदिको ज्यान गएको छ । केन्द्रीय कारागार सुन्धाराका चार कैदीको ज्यान गएको हो । ति मध्ये १ जनाको सोमबार राति र ३ जनाको मंगलबार बिहान ज्यान गएको हो । ति मध्ये १ कञ्चनपुरका पुरुष हुन् । ज्यान जाने अन्य तीन जना ६० वर्षीय, ६४ वर्षीय र ५८ वर्षीय पुरुषहरु बाहिरबाट ल्याइएका भएका कारागार प्रमुख लक्ष्मीप्रसाद बाँस्कोटाले जानकारी दिएका छन् ।

  आज ज्यान गएको कैदीमध्ये एक जनामा कोरोना संक्रमण देखिएपछि राजधानीकै मेगा अस्पतालमा उपचार भइरहेको थियो । त्यस्तै बाँकी तीन जनाको वीर अस्पतालमा उपचारकै क्रममा ज्यान गएको हो ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्