News Portal

 • ‘टिचिङ’ मा तेस्रो पटक कलेजो प्रत्यारोपण सफल

  ४८० पटक

  काठमाडौं । त्रिभुवन विश्वविद्यालय शिक्षण अस्पतालमा गरिएको कलेजो प्रत्यारोपण कार्यले सफलता प्राप्त गरेको छ ।

  शुक्रबार रुपन्देहीका ५२ वर्षिय पुरुष बिरामीलाई उनका २७ वर्षिय छोराले प्रदान गरेको कलेजोले प्रत्यारोपण सफलता प्राप्त गरेको हो । प्रत्यारोपित बिरामीको स्वास्थ्य अवस्था ठीक रहेको अस्पतालले जनाएको छ ।

  अस्पतालका प्रत्यारोपण चिकित्सक प्रा.डा.रमेशसिंह भण्डारीको टोलीले करिब ८ घण्टा लगाएर सो प्रत्यारोपण गरेको थियो । प्रा.डा.भण्डारीका अनुसार अस्पतालमा यो प्रत्यारोपण तेस्रो पटक सफलतापूर्वक सम्पन्न भएको हो ।

  गत जेठ १८ गते पहिलो र साउन ३ गते दोस्रो कलेजो प्रत्यारोपण भएको थियो । पहिलो प्रत्यारोपणमा ३३ वर्षिय छोरीले ५८ वर्षिय आफ्ना पितालाई कलेजो दिएकी थिइन् । ‘हामी अस्पतालमा कलेजो प्रत्यारोपणलाई नियमित बनाउने तयारीमा छौं । महिनामा कम्तीमा एउटा कलेजो प्रत्यारोपणको लक्ष्य लिएका छौं’-उनले भने ।

  विदेशको तुलनामा नेपालमा कलेजो प्रत्यारोपण कार्य सस्तो छ । प्रा.डा.भण्डारीकाअनुसार करिब २५ लाखमा कलेजो प्रत्यारोपण गर्न सकिनेछ । आफ्ना परिवारभित्रका सदस्यले मात्र कलेजो दान गर्नसक्ने कानुनी प्रावधान छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्